نسل جدید پرفروش‌ترین خودرو ب‌ام‌و

نسل جدید پرفروش‌ترین خودرو ب‌ام‌و
خلاصه اخبار

فهرست عناوینب‌ام‌و نسل جدیدی از شاسی‌بلند X3 رونمایی کرد. نسل جدید X3 در چهار مدل با موتورهای دیزل، بنزینی و هیبرید-الکتریکی تولید شده و از زمستان امسال به بازار عرضه خواهد شد. X3 پرفروش‌ترین مدل ب‌ام‌و است و سال گذشته حدود 350 هزار دستگاه از آن در جهان فروخته شد. از این ماشین یک مدل […]

ب‌ام‌و نسل جدیدی از شاسی‌بلند X3 رونمایی کرد. نسل جدید X3 در چهار مدل با موتورهای دیزل، بنزینی و هیبرید-الکتریکی تولید شده و از زمستان امسال به بازار عرضه خواهد شد.

X3 پرفروش‌ترین مدل ب‌ام‌و است و سال گذشته حدود 350 هزار دستگاه از آن در جهان فروخته شد. از این ماشین یک مدل کاملا الکتریکی هم به نام iX3 تولید می‌شود. نسل جدید مدل الکتریکی سال آینده به بازار خواهد آمد و از نظر فنی با مدل‌های بنزینی و دیزل متفاوت است.

مهم‌ترین تغییر در ظاهر X3 چراغ‌های جدید، جلوپنجره بزرگ‌تر و طرحی جدید برای سپر ماشین است. ماشین کمی بزرگ‌تر شده و جای سرنشینان بیشتر است. اتاق ماشین ساده‌تر طراحی شده و به تازه‌ترین فن‌آوری‌های دیجیتال ب‌ام‌و مجهز است. از جمله سیستم پارک نیمه خودکاری است که به راننده اجازه می‌دهد از بیرون و با استفاده از تلفن همراه ماشین را در سرعت‌های پایین کنترل کند.

قوی‌ترین مدل X3 موتور شش سیلندر 398 اسب بخاری دارد. حداکثر سرعت این مدل به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعتش 4.6 ثانیه است. این مدل X3 M50 xDrive نام دارد و با قیمت پایه 84 هزار و 410 یورو (90 هزار و 255 دلار) در آلمان گران‌ترین مدل این ماشین است. قیمت پایه ارزان‌ترین مدل X3 در آلمان 65 هزار یورو است.

مدل هیبرید-الکتریکی این شاسی‌بلند 299 اسب بخار نیرو دارد و می‌تواند با نیروی باتری بین 81 تا 90 کیلومتر حرکت کند. حداکثر سرعت این مدل 215 کیلومتر در ساعت است.

نزدیک‌ترین رقیب X3 در اروپا ولوو XC60 و مرسدس-بنز GLC است که ماه گذشته پرفروش‌ترین شاسی‌بلندهای متوسط لوکس اروپا بودند. آئودی Q4 ئی-ترون پس از ب‌ام‌و در رتبه چهارم فروش ماه می‌ بود.

مرجع: ایران جیب