نرخ تورم کشورهای منطقه یورو کاهش یافت

نرخ تورم کشورهای منطقه یورو کاهش یافت
خلاصه اخبار

فهرست عناوین متوسط نرخ تورم ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در سال ۲۰۱۸ معادل ۱.۶ درصد اعلام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۰.۳ درصد کمتر است. به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی به محدود شدن رشد بهای انرژی در اروپا کمک کرده است. […]

متوسط نرخ تورم ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در سال ۲۰۱۸ معادل ۱.۶ درصد اعلام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۰.۳ درصد کمتر است.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی به محدود شدن رشد بهای انرژی در اروپا کمک کرده است.
متوسط نرخ تورم ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در سال ۲۰۱۸ معادل ۱.۶ درصد اعلام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۰.۳ درصد کمتر است. به گفته مرکز آمار اتحادیه اروپا، کاهش تورم در بخش انرژی مهم‌ترین عامل کاهنده نرخ تورم در منطقه یورو بوده است به گونه‌ای که تورم این بخش از ۹.۱ درصد در ماه نوامبر به ۵.۵ درصد در ماه دسامبر کاهش پیدا کرده است.
نرخ تورم منطقه یورو ۰.۱ درصد بالاتر از پیش‌بینی‌های قبلی است. این نرخ هم چنین اندکی کمتر از تورم ۲ درصدی هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی اروپا است.
بخش انرژی، مواد غذایی و تنباکو کماکان پرچمداران افزایش قیمت در منطقه یورو هستند.
پایین‌ترین نرخ تورم دوازده ماهه کشورهای عضو اتحادیه اروپا مربوط به دانمارک با ۰.۷ درصد، ایسلند با ۰.۸ درصد و پرتغال با ۰.۹ درصد بوده و بیشترین نرخ تورم نیز در کشورهای استونی، مجارستان و رومانی با ۳.۲ درصد به ثبت رسیده است.