مشارکت گروه توسعه اتریوم با تولیدکننده تراشه‌های کامپیوتری ای.ام.دی (AMD)

مشارکت گروه توسعه اتریوم با تولیدکننده تراشه‌های کامپیوتری ای.ام.دی (AMD)
خلاصه اخبار

فهرست عناوین استودیوی توسعه اتریوم به‌نام کنسنسیس (ConsenSys)، به منظور توسعه زیرساخت جدیدی برای محاسبات ابری مبتنی بر بلاک چین با تولیدکننده تراشه‌های کامپیوتری ای.ام.دی (AMD) همکاری خواهد کرد. به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، این استارتاپ روز جمعه اعلام کرد که با شرکت AMD و شرکت سرمایه‌گذاری هالوهولدینگز (Halo Holdings) که مقر آن […]

استودیوی توسعه اتریوم به‌نام کنسنسیس (ConsenSys)، به منظور توسعه زیرساخت جدیدی برای محاسبات ابری مبتنی بر بلاک چین با تولیدکننده تراشه‌های کامپیوتری ای.ام.دی (AMD) همکاری خواهد کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، این استارتاپ روز جمعه اعلام کرد که با شرکت AMD و شرکت سرمایه‌گذاری هالوهولدینگز (Halo Holdings) که مقر آن در ابوظبی قرار دارد، برای توسعه وب‌کلاود (W3BCLOUD) همکاری کرده است. W3BCLOUD، گونه‌ای از معماری محاسبات ابری است که توسط سخت‌افزار محاسباتی AMD که به‌صورت اختصاصی برای پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز طراحی شده است، پشتیبانی خواهد شد.

در این همکاری، استودیوی کنسنسیس، مسئولیت تأمین مهارت و تخصص موردنیاز برای چگونگی پردازش تراکنش‌های بلاک چین و موارد استفاده آن در این مشارکت را به عهده خواهد گرفت.
«جراگ راسکووتز» سرپرست مدیریت محصولات مرتبط با فناوری بلاک چین شرکت AMD، با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که این غول فناوری، دسترسی استودیوی کنسنسیس به فناوری سخت‌افزار پیشرفته‌ای را فراهم خواهد کرد که قادر به ارائه مقیاس‌پذیری بیشتری بوده و تعداد شبکه‌ها و خدمات غیرمتمرکز را افزایش خواهد داد.
وی افزود که پلتفرم مذکور، در این راستا باید از طرف شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های دولتی با افزایش تقاضا مواجه شود تا با استفاده از این فناوری، از خدماتی همچون هویت هوشمند، مرکز اطلاعات سازمانی، رهگیری گواهی سلامت، صدور مجوز و راهکارهای مدیریت زنجیره تأمین، بهره‌مند شوند.

«جوزف لوبین» بنیان‌گذار کنسنسیس، در این بیانیه اظهار داشت که تقویت توانایی محاسباتی شبکه‌های بلاک چین با استفاده از فناوری AMD باعث کمک به پذیرش گسترده سیستم‌های غیرمتمرکزی خواهد شد که در حال ظهور در سرتاسر جهان هستند. وی افزود:
ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار، به لایه‌ زیرساختی جدیدی قدرت بخشیده و باعث افزایش سرعت گسترش فناوری‌های مرتبط با بلاک چین خواهد شد.
تغییر مسیر بلاک چین
تراشه‌های AMD در مقوله اجرای شبکه‌های بلاک چین، به‌ویژه در میان مشتریان خُردی که به‌ دنبال استخراج ارزهای دیجیتال هستند، محبوب بوده‌اند. بنا به گزارشی که سال گذشته توسط این شرکت منتشر شد، ۱۰ درصد از درآمد سه ماهه AMD حاصل از حوزه ماینینگ ارزهای دیجیتال بوده است.
با وجود کاهش علاقه به استخراج ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر، میزان فروش تجهیزات این شرکت به ماینرها، کاهش ناچیزی در پایان سال ۲۰۱۸ داشته است. بنا بر گفته‌ها، AMD قبلاً به‌روزرسانی‌های متعددی برای نرم‌افزار ماینرهای خود منتشر کرده است که به‌طور مشخص، با هدف تقویت فرآیندهای بلاک چین عرضه شده‌اند.
سخنگویان شرکت‌های کنسنسیس و AMD تا زمان اتمام نگارش این مطلب، به درخواست‌های مطرح شده برای اظهار نظر در این خصوص، پاسخی نداده‌اند.