مدیر ارشد بیت پی: بیت کوین ۲۰ هزار دلاری در سال ۲۰۱۷ یک پدیده غیرعادی بود

مدیر ارشد بیت پی: بیت کوین ۲۰ هزار دلاری در سال ۲۰۱۷ یک پدیده غیرعادی بود
خلاصه اخبار

فهرست عناوین سونی سینق (Sonny Singh)، مدیر‌ ارشد بازرگانی درگاه پرداختی بیت پی، اذعان داشت که قیمت ۲۰ هزار دلاری بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ و همچنین، نوسانات قیمت آن در طول سال ۲۰۱۸، بیشتر شبیه به یک امر غیرعادی بود. به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، وی معتقد است که میزان تقاضا […]

سونی سینق (Sonny Singh)، مدیر‌ ارشد بازرگانی درگاه پرداختی بیت پی، اذعان داشت که قیمت ۲۰ هزار دلاری بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ و همچنین، نوسانات قیمت آن در طول سال ۲۰۱۸، بیشتر شبیه به یک امر غیرعادی بود.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، وی معتقد است که میزان تقاضا و استفاده‌ از بیت کوین در سال گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید و اگرچه نوسانات ارزهای دیجیتال در سال جدید نیز ادامه پیدا کرده اما طی سال جاری قیمت‌ها به طور پیوسته صعودی خواهند بود.
سونی سینق این اظهارات را در گفتگو با سایت خبری بلومبرگ در خصوص آینده‌ بیت کوین پس از نوسانات ناگهانی سه‌ماهه‌ی آخر ۲۰۱۸ مطرح کرد.

استفن گندل (Stephen Gandel)، نویسنده‌ی ستون نظرات بلومبرگ و سونی سینق‌، مدیر ارشد بازرگانی درگاه پرداختی بیت پی، در برنامه‌ تلویزیونی فناوری بلومبرگ طی مکالمه‌ای زنده از دو دیدگاه به تحلیل جریانات بیت کوین پرداخته و نکات جالبی را مطرح کردند.

در ابتدا استفن گندل شروع به صحبت کرد و عوامل تعیین‌کننده‌ در کاهش شدید قیمت بیت کوین از اواخر سال ۲۰۱۷ و همچنین سقوط اخیر آن به زیر ۴ هزار دلار در ماه نوامبر ۲۰۱۸ را برشمرد. وی با نهایت صراحت در مورد بیت کوین اظهار داشت:
بیت کوین هفته‌ی بسیار بدی را سپری کرده است. این نوع دیدگاه که بیت کوین نوعی پناهگاه امن برای این شرایط نابسامان است، شکست بزرگی به شمار می‌آید. همچنین این تفکر وجود دارد که بیت کوین دارایی امن‌تری است، زیرا تورم می‌تواند سبب کاهش قیمت دلار و سهام شود. اما ما این تصور را نداشتیم. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که مردم بیت کوین را به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری می‌خریدند، خسارت است.
وی صحبت‌های خود را اینگونه ادامه داد که با کاهش قیمت سهام، قیمت بیت کوین نیز کاهش می‌یابد زیرا هردوی این‌ها به‌طور ذاتی با هم مرتبط هستند. وی اشاره کرد که مردم به این دلیل بیت کوین می‌خریدند تا در برابر کاهش قیمت سهام در امان باشند اما آن‌طور که انتظار می‌رفت تأثیرگذار واقع نشد.

در پاسخ به گفته‌های گندل، به اعتقاد سونی سینق صنعت ارزهای دیجیتال با وجود مشکلاتی که در سال ۲۰۱۸ داشت، همچنان پررونق باقی مانده است. وی همچنین توضیح داد که چگونه کسب‌وکارهای جدیدی در سال ۲۰۱۸، پیرامون بیت کوین ۱۰ هزار دلاری شکل گرفتند. با این حال، او به صعود قیمت بیت کوین در بلندمدت و سال جاری میلادی خوشبین است.
سینق در ادامه به شرکت‌های بزرگی مانند فیدلیتی (Fidelity) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) اشاره کرد و اظهار داشت که این شرکت‌ها همچنان مشغول راه‌اندازی محصولات ارز دیجیتال خود هستند.
وی همچنین توضیح داد که چگونه افزایش مقررات می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که صنعت ارز دیجیتال در حال آماده شدن برای پذیرشی گسترده‌تر است و درنتیجه سبب می‌شود که فلسفه‌ی بلندمدت بیت کوین همچنان بی‌نقص به نظر برسد.

هنگامی که از مسئله‌ کاربردی و استفاده کم از بیت کوین در حوزه‌های خرید و دیگر حوزه‌های مبتنی بر مصرف‌کننده در سال ۲۰۱۸ صحبت به میان آمد، سونی سینق تصریح کرد:
هرچیزی که سال گذشته ساخته شد، اندکی بیش‌ از حد ارزش‌گذاری شده و مورد توجه قرار گرفت. با این حال، میزان استفاده از بیت کوین به میزان کمی شروع به افزایش کرده است، اما دوباره محصولات جدیدی در حال راه‌اندازی شدن هستند. سال گذشته یک ناهنجاری تمام‌عیار بود، اما به اعتقاد من باید شاهد راه‌اندازی این محصولات جدید باشید.
وی در ادامه اذعان داشت که عامل اصلی افزایش شدید قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار، هایپ و بزرگ جلوه دادن شدید این پدیده بدون اینکه اصول و قاعده‌ای پشتش باشد، بود.
درواقع، ایده‌ی اصلی این بود که بانک‌ها به‌زودی بلاک چین را در سیستم‌های خود بگنجانند و همه در این تصور بودند که این اتفاق در حال رخ دادن است. اما در حقیقت، هیچ اتفاقی رخ نداد و دریافتیم که برای رسیدن به پذیرشی گسترده‌تر راه زیادی در پیش داریم.