لجر نانو ایکس وارد گوشی های تلفن همراه می‌شود!

لجر نانو ایکس وارد گوشی های تلفن همراه می‌شود!
خلاصه اخبار

فهرست عناوین کیف پول کریپتوی لجر در نمایشگاه سالانه محصولات الکترونیک CES دستگاه جدید و بلوتوث دار خود با نام نانو ایکس (Nano X) را معرفی کرد. وجود بلوتوث به این معنا است که نانو ایکس (Nano X) می‌تواند همراه با دستگاه های تلفن همراه استفاده شود. نبود این قابلیت برای بسیاری از کاربران کیف […]

کیف پول کریپتوی لجر در نمایشگاه سالانه محصولات الکترونیک CES دستگاه جدید و بلوتوث دار خود با نام نانو ایکس (Nano X) را معرفی کرد. وجود بلوتوث به این معنا است که نانو ایکس (Nano X) می‌تواند همراه با دستگاه های تلفن همراه استفاده شود. نبود این قابلیت برای بسیاری از کاربران کیف پول فعلی این شرکت با نام لجر اس (Ledger S) موضوعی ناخوشایند بوده است. بیشتر مردم جهان که از تلفن های همراه استفاده می‌کنند، کمتر به سراغ لپتاپ های خود می‌روند.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، اریک لارچویک مدیرعامل لجر طی معرفی این دستگاه به کوین دسک گفت:
این نکته که ما اپلیکیشن موبایلی داریم که با نانو ایکس هماهنگ است، تکامل و جهش بزرگی در سخت افزارهای این رده محسوب می‌شود. با اتصال به نانو ایکس (Nano X) از طریق بلوتوث می‌توان از قابلیت های امنیتی لجر بهره برد. (دستگاه های لجر کلیدها را ذخیره می‌کنند اما برنامه دیگری بر روی دستگاه رایانشی نیاز است تا تراکنش ها را بنویسد و ارسال کند.)

لارچویک نظری در خصوص قیمت نانو ایکس (Nano X) بیان نکرد اما گفت هر زمانی که نانو ایکس عرضه شود، قیمت نانو اس (Nano S) از قیمت ۶۹.۹۹ دلار فعلی کاهش می‌یابد. طبق اطلاعات سایت لجر، بیش از ۱.۳ میلیون دستگاه نانو اس فروخته شده است.

نکات بیشتری در خصوص دستگاه جدید وجود دارد. برای مثال صفحه نمایش این دستگاه کمی بزرگتر است. صفحه نمایش در این دستگاه بسیار مهم است زیرا رویکرد لجر در قبال امنیت، به اقدامات بسیار زیادی نیاز دارد که بر روی خود دستگاه انجام‌ می‌شود.
لارچویک در خصوص نانو ایکس گفت، نانو ایکس (Nano X) دستگاه پیشرفته تری است.
برنامه موبایلی لجر با نام لجر لایو (Ledger Live) در تاریخ ۱۶ ژانویه بر روی گوگل پلی (Google Play) و آیتیونز (iTunes) در دسترس قرار خواهد گرفت

اپلیکیشن های بیشتر

شاید بسیاری گمان کنند حافظه برای کیف پول های سخت افزاری خیلی مهم به نظر نیاید. این کیف پول تنها کلید خصوصی و عمومی هر ارز دیجیتال را ذخیره می کند. اما این امر اشتباه است. از آنجایی که توکن های جدید، اکوسیستم ارز دیجیتال را یچیده تر می کنند برای نرم افزار های مختلف ضروری است که پروتکل های مختلفی را بکار گیرند. برای حفظ استانداردهای برتر لجر، این شرکت تصمیم گرفته است برای هر پروتکل اپلیکیشن خود را داشته باشد تا کوین ها را ارسال یا دریافت کنند.
لارچویک در این خصوص به کوین دسک گفت:
ما توسعه دهندگان شخص ثالث فراوانی داریم که اپلیکیشن ها را توسعه می دهند. می خواهیم مطمئن شویم که این اپلیکیشن ها تنها برای کلید خصوصی خود تراکنش ایجاد کنند. این امر مزیت بیشتری دارد و بدان معنا است که کاربر با یک برنامه اجرا شده، نمی‌تواند با استفاده از پروتکل اشتباه، تراکنش انجام دهد
لجر نانو ایکس (Nano X) می‌تواند اطلاعات بیش از ۱۰۰ برنامه دارایی های کریپتو را ذخیره کند که نسبت به نانو اس (Nano S) افزایش ۶ برابری داشته است.
لارچویک گفت این موضوع درست است که CES نمایشگاه کریپتو نمی‌باشد. وی همچنین تایید کرد شرکت لجر از حباب بلاک چین خارج شده است اما در ادامه خاطر نشان کرد که لجر در دستان کاربران بسیار زیادی قرار گرفته است و دیگر نمی‌توان به آن به چشم یک دستگاه مبتدی و تازه وارد نگاه کرد.
به نظر می‌رسد که نمایشگاه CES از ورود این شرکت فرانسوی به دنیای گسترده محصولات الکترونیکی استقبال کرده است. طبق خبر منتشر شده توسط لجر، جایزه نوآوری در امنیت سایبری و حریم خصوصی نمایشگاه CES به نانو ایکس (Nano X) تعلق گرفته است.