قیمت متانول ایران در بازار چین به 260 دلار رسید

قیمت متانول ایران در بازار چین به 260 دلار رسید
خلاصه اخبار

فهرست عناوین بازار متانول در روزهای اخیر معاملات کم‌نوسانی را پشت سرگذاشت و قیمت این محصول در بسیاری از بازارهای وارداتی آسیا تغییر ملموسی را تجربه نکرد. به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، با توجه به تعطیلات رسمی سال نو در تعدادی از کشورهای شرق آسیا، سطح فعالیت در بازارهای آسیایی چندان قابل […]

بازار متانول در روزهای اخیر معاملات کم‌نوسانی را پشت سرگذاشت و قیمت این محصول در بسیاری از بازارهای وارداتی آسیا تغییر ملموسی را تجربه نکرد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، با توجه به تعطیلات رسمی سال نو در تعدادی از کشورهای شرق آسیا، سطح فعالیت در بازارهای آسیایی چندان قابل توجه نبود و همین امر نیز به تغییر محدود قیمت‌ متانول در بازارهای وارداتی آسیا نسبت به آخرین قیمت‌های گزارش شده در 21 دسامبر منجر شد.
در این میان فعالان بازار متانول از بالا بودن سطح ذخایر این محصول در تایوان، کره جنوبی و جنوب شرق آسیا خبر می‌دهند و سطح تقاضا برای این محصول را نیز در وضعیت مطلوبی ارزیابی می‌کنند امری که می‌تواند در هفته های پیش رو قیمت متانول را زیر فشار قرار دهد.
ذکر این نکته ضروری است که در پایان هفته یک محموله 10 هزار تنی متانول غیرایرانی در بازار وارداتی چین به قیمت 275 دلار به فروش سید اما مذاکرات بر سر محموله‌های ایرانی در قیمت 260 دلار انجام شد.
بر این اساس هر تن متانول در قرارداد سی‌اف‌آر چین بدون تغییری ملموس نسبت به 21 دسامبر در سطح 265 دلار معامله شد. این محصول در قرارداد سی‌اف‌آر جنوب شرق آسیا با کاهشی به میزان یک دلار به 299 دلار رسید. متانول در قراردادهای سی‌اف‌آر کره‌جنوبی 15 دلار ارزان شد و در سطح 290 قرار گرفت