قیمت طلا و سکه 3 خرداد 1401 / مقاومت سکه برای ماندن در کانال 32 میلیون تومانی

قیمت طلا و سکه 3 خرداد 1401 / مقاومت سکه برای ماندن در کانال 32 میلیون تومانی
خلاصه اخبار

دیروز قیمت سکه در بیشتر قطعات کاهش داشت و این روند نزولی متعاقب کاهش قیمت دلار رخ داد. روز گذشته قیمت سکه میان مرز ۳۱ و ۳۲ میلیون تومانی قیمت سرگردان بود و در نهایت در کانال بالاتر بسته شد.

به گزارش تجارت‌نیوز روز گذشته نوسانات کاهشی قیمت دلار و انس جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را در روند کاهشی قرار داد. این کاهش، قیمت سکه را در مرز کانال قیمتی 31 و 32 میلیون تومانی سرگردان کرد. در پایان معاملات روز گذشته سکه امامی در کف کانال 32 میلیون تومانی بسته شد.

قیمت طلا و سکه 3 خرداد 1402

معامله‌گران بازار ارز کاهش محدود قیمت دلار را به معنای استراحت در روند صعودی دانستند. به اعتقاد آنها سیگنال‌های بین‌المللی به نفع کاهشی‌های بازار ارز در داخل کشور نیست و اگر تلاش‌های بازارساز نبود دلار به راحتی به کانال‌های بالاتر ورود می‌کرد و متعاقب آن قیمت طلا و سکه نیز سقف می‌زد.

دیروز معامله‌گران، بازار فلز زرد را میزبان افرادی عنوان کردند که در روزهای گذشته برای شرکت در قرعه‌کشی خودرو، طلا و سکه فروخته بودند و بار دیگر به این بازار برگشتند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند در ماه‌های آینده انس جهانی طلا روند صعود قیمت خواهد داشت. آنها می‌گویند با توجه به شرایط آرامی که در بازار ارز در داخل کشور داریم و همچنین ورود پولی که در بازار بورس وجود دارد بازار طلا نوسان نسبتا آرام و اندکی در کانال فعلی خواهد داشت.

نیم‌سکه پرچمدار بیشترین کاهش قیمت

دیروز سه‌شنبه دوم خرداد‌ماه قیمت سکه امامی 182 هزار تومان ارزان شد. این قطعه در کف کانال 32 میلیون تومانی بسته شد. قیمت سکه بهار آزادی روز گذشته بدون تغییر بود و با همان رقم 28 میلیون و 201 هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه با کاهش 200 هزار تومانی بیشترین مقدار افت قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با قیمت 17 میلیون و 100 هزار تومان مبادله شد.

در روز گذشته ربع‌ سکه تنها قطعه‌ای بود که افزایش محدود 20 هزار تومانی داشت و با قیمت 11 میلیون و 520 هزار تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی افزایش 100 هزار تومانی داشت و به قیمت 6 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

حباب نامتوازن در خانواده سکه‌ها

دیروز هر مثقال طلا کاهش 57 هزار تومانی داشت و به کف کانال 11 میلیون تومانی برگشت. این مقدار طلا با قیمت 11 میلیون و 90 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز 14 هزار و 100 تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و 563 هزار تومان معامله شد. همچنین طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 563 هزار تومان معامله شد.

دیروز برای ساعاتی حباب سکه امامی وارد کانال هشت میلیون تومانی شد اما در ادامه روز ورق برگشت و حباب سکه 97 هزار تومان کاهش داشت و حباب این قطعه به کانال هفت میلیون تومانی برگشت.

روز گذشته حباب سکه‌ها روند نامتوازنی داشت؛ حباب سکه بهار و ربع سکه افزایشی بود و سایر قطعات سکه کاهشی. دیروز حباب سکه بهار وارد کانال چهار میلیون تومانی شد اما در پایان معاملات، حباب سکه به کانال سه میلیون تومانی برگشت.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز