قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ / کاهش قیمت نفت به زیر ۶۳ دلار

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ / کاهش قیمت نفت به زیر ۶۳ دلار
خلاصه اخبار

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۰ سنت، معادل ۰.۳۲ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۵۴ سنت رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از طلا، قیمت جهانی نفت پس از افزایش قابل توجه در جلسه قبل امروز شاهد کاهش بود، اما به دلیل احتمال کاهش عرضه و بروز نشانه هایی از احتمال کاهش تنش های تجاری بین آمریکا و چین همچنان از چشم انداز مثبتی برخوردار است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 20 سنت، معادل 0.32 درصد کاهش به 62 دلار و 54 سنت رسید. در جلسه قبل، نفت برنت شاهد افزایش قیمت 3.14 درصدی بود. نفت خام آمریکا نیز امروز با 13 سنت، معادل 0.24 درصد کاهش به 55 دلار و 13 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در جلسه قبل شاهد افزایش2.73 درصدی بود.

کاهش تولیدهای اوپک که به وعده خود مبنی بر کاهش عرضه به خوبی عمل کرده، در کنار کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا و تحریم نفتی ونزوئلا موجب شده تا بازار نفت در وضعیت مطلوبی قرار بگیرد.

ویوک دهار، تحلیلگر بازار کالاهای خام در کامن ولث بانک استرالیا در این باره گفت: «هرچند تولید نفت ونزوئلا در ماه گذشته افزایش داشته است، اما تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور ممکن است موجب کاهش نیم تا یک درصدی عرضه جهانی نفت شود.»

کارشناسان معتقدند، تحریم های آمریکا موجب خواهد شد معاملات نفتی بین ونزوئلا به شدت محدود شود و این تحریم ها تاثیری مشابه تحریم های سال گذشته آمریکا علیه ایران خواهد داشت.

نتایج بررسی رویترز نشان می دهد، عرضه نفت اوپک در ماه ژانویه بیشترین کاهش را در طی 2 سال گذشته داشته است. اما تولید نفت روسیه افت قابل توجهی نداشته است. تولید نفت روسیه در ماه ژانویه تنها با 35 هزار بشکه کاهش نسبت به ماه اکتبر به 11.38 میلیون بشکه در روز رسید. روسیه وعده داده بود که تولید خود را نسبت به ماه اکتبر 230 هزار بشکه کاهش دهد.