قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۰۸

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خلاصه اخبار

قیمت نفت برنت امروز با ۲۷ سنت، معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۳۷ سنت رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم ، پس از آنکه شرکت‌های آمریکایی برای اولین بار در سال جاری میلادی تعداد سکوهای حفاری نفتی خود را افزایش دادند و این سیگنال را ارسال داشتند که تولید خود را باز هم افزایش خواهند داد، قیمت نفت امروز با کاهش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 32 سنت، معادل 0.6 درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 53 دلار و 37 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با 27 سنت، معادل 0.4 درصد کاهش به 61 دلار و 37 سنت رسید.

تحلیلگران می‌گویند، تولید بالای نفت آمریکا که در اواخر سال گذشته میلادی به 11.9 میلیون بشکه در روز رسیده، بر بازارها سایه افکنده است. هفته گذشته شرکت‌های انرژی آمریکایی برای اولین بار در سال 2019 تعداد سکوهای حفاری خود را 10 مورد افزایش دادند و تعداد کل سکوها را به 862 سکو رساندند.

اما سؤال اصلی‌ای که این روزها در بازار نفت مطرح است این است که میزان رشد تقاضا تا چه‌حد خواهد بود.

رشد مصرف در چین موجب شده تا مصرف نفت افزایش یابد و در سال 2019 میزان متوسط مصرف برای اولین بار به بالای 100 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. اما کند شدن رشد اقتصاد جهانی به‌دلیل اختلافات تجاری میان آمریکا و چین بر میزان رشد تقاضا سایه افکنده است.

چین که رشد اقتصادی‌اش در سال گذشته میلادی به پایین‌ترین رقم از سال 1990 رسید، تلاش دارد تا با اقدامات محرک اقتصادی، جلوی کاهش بیشتر رشد را بگیرد. اما این نگرانی وجود دارد که اقدامات مذکور تأثیر مورد نظر دولت چین را نداشته باشد و به‌عوض موجب افزایش بیش از پیش حجم بدهی‌ها شود.