قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۰۲

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
خلاصه اخبار

در حالی که نگرانی ها از تضعیف اقتصاد جهانی موجب ترس از آسیب دیدن میزان تقاضا برای نفت شده است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم ، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 10 سنت، معادل 0.2 درصد کاهش به 62 دلار و 64 سنت رسید. قیمت نفت برنت روز دوشنبه 0.1 درصد افت داشت. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 4 سنت، معادل 0.1 درصد افت به 53 دلار و 70 سنت رسید.

آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر ارشد موسسه اوآندا در این باره گفت: «نگرانی ها در مورد جنگ تجاری موجب کاهش پیش بینی ها از رشد اقتصاد جهانی شده و از این جهت احتمال کاهش تقاضا برای مصرف انرژی نیز وجود دارد.»

دیروز صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را کاهش داد و نتایج یک تحقیق نیز نشان داد که میزان بدبینی نسبت به وضعیت اقتصادی بیشتر شده است. این آمارها نشان دهنده چالش های پیش روی سیاست گذاران با توجه به بحران های احتمالی نظیر تشدید جنگ تجاری و برگزیت است.

دیگر عاملی که بر چشم انداز اقتصاد جهانی سایه افکنده کاهش رشد اقتصادی چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

اما آمارهای اخیر منتشر شده مبنی بر کاهش تولید تولید کنندگان بزرگ نفت موجب شده تا قیمت نفت از حمایت نسبی برخوردار شود.

در آمریکا موسسه بیکر هاگز اعلام کرد، شرکت های انرژی این کشور در هفته گذشته تعداد سکوهای حفاری خود را 21 مورد کاهش داده اند که بیشترین کاهش در طی 3 سال گذشته است. تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا به 852 سکو رسیده که پایین ترین تعداد از می 2018 تاکنون است.

اوپک روز جمعه فهرستی از کاهش تولید های اعضای خود و متحدانش در طی 6 ماه آینده را منتشر کرد تا به فعالان بازار در مورد تلاش برای جلوگیری از مازاد عرضه در بازار اطمینان دهد.