قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۱۵بازگشت نفت به ۵۷ دلار

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۱۵بازگشت نفت به ۵۷ دلار
خلاصه اخبار

فهرست عناوین قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۱ سنت معادل ۱.۹۸ درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۶ سنت رسید. به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، پس از آنکه خبرها در مورد مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین تا حدی نگرانی ها در مورد کند شدن […]

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۱ سنت معادل ۱.۹۸ درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۶ سنت رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، پس از آنکه خبرها در مورد مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین تا حدی نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی را کاهش داده است، قیمت نفت روز جمعه حدود دو درصد افزایش داشت، اما پس از آنکه آمریکا اعلام کرد که میزان ذخایر فرآورده های نفتی اش رشد قابل توجهی داشته است، رشد قیمت ها تعدیل شد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 11 سنت معادل 1.98 درصد افزایش به 57 دلار و 6 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با 87 سنت معادل 1.85 درصد رشد به 47 دلار و 96 سنت رسید.
پس از افت شدید قیمت هر دو شاخص نفتی در سال گذشته میلادی، به رغم آمارهای اخیر منتشر شده که موجب تشدید نگرانی ها در مورد کندی رشد اقتصاد جهان شده، قیمت نفت در هفته نخست سال 2019 شاهد رشد چشمگیری بوده است.
قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در این هفته به ترتیب حدود 9.3 و 5.8 درصد رشد داشت.
روز جمعه پس از آنکه اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که میزان ذخایر فرآورده های نفتی این کشور رشد قابل توجهی داشته است، افزایش قیمت نفت تعدیل شد.
شرکت های حفاری نفتی آمریکا این هفته برای اولین بار در طی 3 هفته گذشته تعداد سکوهای حفاری خود را 8 مورد کاهش دادند و تعداد کل سکوها را به 877 سکو رساندند. برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند که تعداد سکوهای حفاری نفتی در سال 2019 برای اولین بار در طی 3 سال اخیر کاهش یابد که این به معنای افت رشد تولید این کشور در آینده خواهد بود.
وزارت بازرگانی چین گفته، پکن میزبان مذاکرات تجاری معاون روسای جمهوری آمریکا و چین در روزهای 7 و 8 ژانویه خواهد بود. انتشار این خبر موجب تقویت احساس حاکم بر بازارهای پرریسک نظیر بورس آمریکا و بازار نفت شده است.