غول‌های هند به دنبال استفاده از بلاک چین برای راه‌حل‌های پرداختی هستند

غول‌های هند به دنبال استفاده از بلاک چین برای راه‌حل‌های پرداختی هستند
خلاصه اخبار

علی‌رغم اینکه بحث مقررات هنوز تا حد زیادی در حوزه ارز دیجیتال نامشخص است و محدودیت‌های گوناگونی بر آن اعمال گردیده، کسب‌وکارهای بزرگ و بانک‌های هند همچنان پذیرای این فناوری یا حداقل بخشی از فناوری پایه ارزهای دیجیتال به عنوان راه‌حلی قابل اعتمادتر برای مدیریت حساب، تکمیل پرداخت، نگهداری صحیح از سوابق و مدیریت سرمایه‌های داخلی هستند.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، ، در حال حاضر تعدادی از شرکت‌های هندی مشغول بررسی و آزمایش پتانسیل فناوری بلاک چین در نگهداری از سوابق هستند.


شرکت‌های بزرگ هندی به استفاده از بلاک چین در امور پرداختی چشم دوخته‌اند

به نظر می‌رسد که ارزهای دیجیتال با وجود موضع سنتی بانک مرکزی هند نسبت به مبادلات ارز دیجیتال و اعلام اخیر آن مبنی بر عدم را‌ه‌اندازی «روپیه دیجیتال»، هم چنان در این کشور آینده داشته باشند.
با توجه به آشکار شدن فقدان یک روش ثبتی مناسب در زیرساخت لیزینگ و خدمات مالی هند، ظاهرا کسب و کارهای بزرگ بیشتری در جستجوی جایگزین‌های بهتر و مطمئن‌تر برای نگهداری از سوابق مالی، قراردادها و اسناد هستند.
استفاده از فناوری بلاک چین عملا احتمال بروز اختلافات در سوابق نگهداری شده را حذف می‌کند. وجود این سطح از امنیت در بلاک چین، آن را به یک ابزار کارآمد برای شرکت‌های بزرگی تبدیل می‌کند که جریان اطلاعات در آن‌ها چند سطحی و گسترده است.
این طرح همچنان در مرحله آزمایشی قرار دارد، اما بنا بر گزارش خبرگزاری ایندیا تایمز، نتیجه این آزمایشات امیدوار کننده هستند. در این گزارش نوشته شده است که در صورت چشم گیر بودن نتایج فاز آزمایشی، شرکت‌های مربوطه مقیاس پوشش دهی این فرایند را گسترش خواهند داد تا مناطق بیشتری را در بر گیرد.

از جمله شرکت‌های بزرگ دیگری که مشغول بررسی این امکان هستند، می‌توان به شرکت ای‌بی‌جی شیپ‌یارد، بانک اچ‌دی‌اف‌سی، و شرکت صنایع ریلاینس (Reliance Industries) اشاره کرد. در حال حاضر، چند طرح آزمایشی در مرحله اجرا به سر می‌برند. این طرح‌ها با این امید با جدیت از فناوری دفتر کل توزیع شده به عنوان ابزاری برای ثبت و نگهداری سوابق استفاده می‌کنند که در پایان این فصل یا در پایان سال جاری بتواند به طور عملی در مدیریت سوابق به کار گرفته شود.
با وجود اینکه هنوز هیچ جدول زمانی خاصی برای آزمایش و مقیاس پیشنهاد شده اعلام نشده، انتظار می‌رود که این فناوری بتواند نقش بزرگی در آینده شرکت‌ها ایفا کند.
سای ونکاتیشواران به عنوان مدیر ارشد مالی شرکت مشاوره مالی کی‌پی‌ام‌جی در گفتگو با ایندیا تایمز گفته است:
فناوری بلاک چین علاوه بر داشتن کارایی و صحت بالاتر، توانایی بیشتری برای افزایش شفافیت مدیریت خزانه‌داری و همچنین صرفه‌جویی در هزینه دارد.


فناوری ارزهای دیجیتال کنار نمی‌رود

شاید محدودیت‌های قابل توجه بانک مرکزی هند (RBI) هنوز برای تصمیم گیری در عرصه نوظهور ارزهای دیجیتال چالش برانگیز باشند، اما بسیاری از متخصصین معتقدند که چنین محدودیت‌هایی می‌توانند با حضور گسترده شرکت‌ها در این عرصه برطرف شوند. علاوه بر سطح بالای فعالیت‌های متقلبانه مربوط به حوزه ارز دیجیتال در هند، نگرانی‌هایی پیرامون مساله قانون گذاری نیز احساس می‌شوند که به دلیل مشکلات شناخته شده بخش مالیات و اجرای صحیح حسابرسی در این فضا وجود دارند.
با وجود این، شرکت‌های ذی‌نفع بر این باورند که مقامات تنظیم کننده در مسیر توسعه یک پروژه اقتصادی برای پیشی گرفتن از آمریکا تا پیش از سال ۲۰۳۰ با آن‌ها همگام خواهند شد، اما زمان تحقق این هم‌سویی مشخص نیست.