عضو ارشد بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال «کوله‌باری از جفنگیات» هستند !

عضو ارشد بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال «کوله‌باری از جفنگیات» هستند !
خلاصه اخبار

فهرست عناوین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شاخص بازار، به تازگی شروع به بازیابی ارزش خود نسبت به پایین‌ترین میزان رقم زده در ۱۶ ماه اخیر خود کرده‌اند. اما همچنان به اعتقاد یکی از اعضای شناخته‌شده هیأت اجرایی بانک مرکزی اروپا، هنوز فضای زیای برای سقوط ارزهای دیجیتال وجود دارد. به گزارش سیگنال به […]

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شاخص بازار، به تازگی شروع به بازیابی ارزش خود نسبت به پایین‌ترین میزان رقم زده در ۱۶ ماه اخیر خود کرده‌اند. اما همچنان به اعتقاد یکی از اعضای شناخته‌شده هیأت اجرایی بانک مرکزی اروپا، هنوز فضای زیای برای سقوط ارزهای دیجیتال وجود دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، هیأت اجرایی بانک مرکزی اروپا، هنوز فضای زیای برای سقوط ارزهای دیجیتال وجود دارد.
آردو هانسون (Ardo Hansson)، رئیس بانک مرکزی استونی، در کنفرانس «۵ سال با یورو» در لتونی مدعی شد که ارزهای دیجیتال به مانند کوله‌باری از جفنگیات است که از بین خواهند رفت.
سیاست‌گذار عضو بانک مرکزی اروپا اطمینان داد که این حباب از چندی پیش رایند فروپاشی خود را آغاز کرده است و روند آن تا زمانی که بازار به نقطه تعادل جدیدی نرسد، ادامه خواهد یافت.
در سال ۲۰۱۷، میزان علاقه به فضای ارزهای دیجیتال بر روی هم انباشت شد و هجمه برای خرید آن‌ها تا جایی پیش رفت که حجم کل بازار تا ۸۱۳ میلیارد دلار نیز افزایش یافت. اتفاقی که پس آن در انتهای سال گذشته رخ داد، کاهش حجم کل بازار تا حدود ۱۰۱ میلیارد دلار بود که باعث از دست رفتن بیش از ۸۶ درصد ارزش دارایی‌های دیجیتال شد.
آن‌هایی که در این میان زمان مناسبی را برای ورود به بازار و خروج از آن انتخاب کردند، سود خوبی به جیب زدند. اما عده دیگر که زمان مناسبی برای خروج انتخاب نکرده بودند، پیامدهای منفی از دست دادن سرمایه گریبانگیرشان شد.

هانسون در این باره گفت:

من فکر می‌کنم چندسال بعد که به گذشته بنگریم، با خودمان خواهیم گفت که واقعاً چگونه وارد این موقعیت شدیم که چنین داستان عامیانه‌ای را باور کنیم.

رئیس بانک مرکزی استونی در اظهارات اولیه خود اوایل سال ۲۰۱۸ و زمانی که بیت کوین در حال طی کردن روند صعودی نزدیک محدوده ۱۹ هزار دلار بود، شور و علاقه‌ شکل گرفته پیرامون ارزهای دیجیتال را با یک حباب واقعی و بدتر از حباب گل لاله که در قرن ۱۷ رخ داد، مقایسه کرد.
این اقتصاددان آمریکایی الاصل در همان سخنان خود اشاره کرد که حباب ارزهای دیجیتال تهدیدی برای پایداری اقتصادی محسوب نمی‌شود.
هانسون در این باره گفت:
حجم معاملات این بازار بسیار پایین است. اگر قیمت آن‌ها به طرز چشمگیری افزایش یابد و مردم برای خرید چنین دارایی‌های دیجیتال دست به وام قرض بگیرند، در این صورت می‌تواند خطرناک تلقی شود. هرچند در حال حاضر این مشکل تنها برای سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان وجود دارد. در این میان احتمالاً برخی نیز پول‌های زیادی به جیب بزنند. اما باید در نظر داشت که بسیاری دیگر به احتمال زیاد پول زیادی را از دست خواهند داد.
همچنین هانسون نگرانی‌هایش در رابطه با روابط فزاینده بین بخش‌های مالی قانون‌گذاری شده و ارزهای مجازی را تکرار کرد. او به نهادهای مسئول درباره خطرات بالقوه‌ کلاس جدید دارایی زمانی که بزرگان بازار بخواهند در آن سرمایه‌گذاری کنند، هشدار داد.

هانسون زمان اظهار نظر درباره حباب ارزهای دیجیتال، به بیت کوین هیچ اشاره‌ای نکرد؛ اتفاقی که از یک اقتصاددان ارشد بسیار بعید بود.

از این رو برخی رسانه‌های جریان اصلی و چندی از رسانه‌های مرتبط با ارز دیجیتال، گفته‌های هانسون را ضد بیت کوین تعبیر کرده‌اند که به نظر معتبر نمی‌رسد.

سی‌سی‌ان در تلاش است با دفتر آردو هانسون برای ایجاد شفافیت بیشتر بر روی موضع این شخص درباره بیت کوین ارتباط برقرار کند. در صورت دریافت پاسخ از سوی هانسون مراتب آگاهی را به اطلاع شما خواهیم رساند.