ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین از ۲ میلیون دلار عبور کرد

ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین از ۲ میلیون دلار عبور کرد
خلاصه اخبار

فهرست عناوین طبق اطلاعات آماری ارائه شده بیت کوین در سایت bitcoinvisuals، ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین روز یکشنبه ۲۳ دسامبر (۲ دی) از ۲ میلیون دلار عبور کرد. به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، علی‌رغم بازار نزولی که در سال جاری شاهد بودیم و با سقوط چند هفته اخیر بازار تحت عنوان «زمستان […]

طبق اطلاعات آماری ارائه شده بیت کوین در سایت bitcoinvisuals، ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین روز یکشنبه ۲۳ دسامبر (۲ دی) از ۲ میلیون دلار عبور کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، علی‌رغم بازار نزولی که در سال جاری شاهد بودیم و با سقوط چند هفته اخیر بازار تحت عنوان «زمستان ارزهای دیجیتال» همراه شد، شبکه لایتنینگ بیت کوین رشد قدرتمندی را در سال ۲۰۱۸ تجربه کرده است.
تا تاریخ ۲۳ دسامبر، کانال‌های ایجاد شده توسط نودهای پروتکل مقیاس‌ پذیر لایتنینگ، موجب تسهیل انتقال نزدیک به ۵۰۰ بیت کوین (رقم دقیق‌تر معادل ۴۹۶.۸ بیت کوین) شده‌اند. در زمان ثبت این رقم، ارزش این تعداد بیت کوین معادل ۲ میلیون دلار برآورد می‌شد.
همچنین تعداد کانال‌هایی که بین نودها وجود دارد، در دو ماه اخیر رشد قابل توجهی تجربه کرد؛ بطوریکه تعداد کانال‌های منحصربه‌فرد تا اواخر ماه دسامبر به ۱۴,۳۵۲ عدد رسید.
بر اساس توضیحات قبلی کوین‌تلگراف، مقیاس‌پذیری یکی از بزرگترین مسائلی است که شبکه بیت کوین با آن روبرو است.
برخلاف پیشرفت‌های بسیاری که طی ۱۰ سال اخیر بر روی شبکه بیت کوین انجام شده، اکوسیستم آن برخی اوقات از عهده رشد تعداد کاربران و تراکنش‌ها برنیامده که این امر موجب افزایش قابل‌توجه زمان تایید تراکنش‌ها از چند دقیقه به چند روز شد.

شبکه لایتنینگ بیت کوین، پروتکل لایه دوم پرداختی بوده که بر روی بلاک چین بیت کوین در حال فعالیت است. این شبکه قصد دارد مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری را با استفاده از کانال‌های پرداختی برطرف کند. کانال‌های پرداختی، راه‌حلی سریع و امن برای انجام تراکنش‌ها بین تعدادی از کاربران است که تا زمان بسته شدن کانال‌، انتقالات انجام شده را بر روی بلاک چین ثبت نمی‌کند.
انتشار چندین گزارش‌ها اواخر سال ۲۰۱۸ نشان داد که برخی کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال با وجود فرا رسیدن «زمستان ارزهای دیجیتال» سودآوری خود را حفظ کرده‌اند.
برای مثال تعداد خودپردازهای ارز دیجیتال در سرتاسر جهان با نرخ پایداری در حال افزایش است، بطوریکه تنها در ماه دسامبر نزدیک به ۲۰۹ دستگاه خودپرداز سراسر جهان راه‌اندازی شد.
شرکت کانادایی Hut 8 فعال در حوزه ماینینگ بیت کوین ادعا کرد که ۱۳.۵ میلیون دلار در سه ماهه سوم ۲۰۱۸ درآمد داشته است.
غول فناوری ژاپنی GMO نیز گزارش داد که کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال آن که شامل تولید تجهیزات استخراج و صرافی ارزهای دیجیتال است، در بازه زمانی مشابه ۲.۶ میلیارد ین (معادل ۲۲.۸ میلیون دلار) درآمد داشته است.
هرچند طبق برخی اخبار در این میان برخی رقبای چینی به جای فروش تجهیزات خود بر اساس قیمت خاص هر دستگاه، شروع به فروش آن‌ها بر اساس وزنشان کردند.