ضیافت بورس برای پول های تازه نفس

ضیافت بورس برای پول های تازه نفس
خلاصه اخبار

فهرست عناوین بازار سهام در برابر ریسک های سیستماتیک بیش واکنشی داشته است، بر همین اساس بازار هم اکنون در سطوح جذاب سرمایه گذاری ، میزبان نقدینگی های تازه است. به گزارش سیگنال به نقل از سنا، پویان دارابی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه با اشاره به فاصله گیری شاخص کل از سطوح حمایتی […]

بازار سهام در برابر ریسک های سیستماتیک بیش واکنشی داشته است، بر همین اساس بازار هم اکنون در سطوح جذاب سرمایه گذاری ، میزبان نقدینگی های تازه است.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، پویان دارابی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه با اشاره به فاصله گیری شاخص کل از سطوح حمایتی گفت : هفته گذشته، نفت در بازارهای جهانی کف حمایتی خود را تشخص داد و در حال حاضر روند صعودی را در پیش گرفته است. همچنین بازار داخلی ارز نیز توانست در مدت مزبور در مسیر پایداری حرکت کند، این دو عامل بر عملکرد شرکت هایی که فرایند صادراتی داشتند تاثیرات مثبتی بر جای گذاشت.
وی در ادامه بیان کرد: غیر از این موارد، تغییر در سیستم مالی برخی صنایع بورسی از اهمیت بسیاری برخوردار بود. به عنوان مثال، اصلاح ساختار مالی بانک ها و انتشار صورت های مالی جدید نیز توانست سهامداران را به سمت خرید ترغیب کند. از سوی دیگر در صنایعی مانند خودرو نیز در بخش عملیاتی تغییرات روی داد که می تواند در تصمیمات سرمایه گذاران اثرگذار باشد.
دارابی در ادامه افزود: در شرایط کنونی شرکت های صادرات محور نیز توانسته اند راهکار های لازم برای مقابله با تحریم ها را پیش بینی کنند و فرایند های صادراتی را بار دیگر در پیش بگیرند. این موضوع نیز نکته بسیار مثبتی است که در روند کنونی بورس تهران موثر بوده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه با اشاره به بیش واکنشی بورس نسبت به ریسک های سیستماتیک بیان کرد: به نظر می رسد در روند اصلاحی چند هفته اخیر، بورس تهران واکنش های لازم را به عواملی چون تحریم ها و افت قیمت های جهانی نشان داده است.
وی در ادامه تصریح کرد: سهامداران طی این مدت آسیب های احتمالی بر روند فعالیت های شرکت ها را در نظر گرفتند و پرتفوی خود را بر اساس این ریسک ها روزآوری کرده اند.
این کارشناس بازار افزود: در چند روز اخیر شاهد رشد ارزش معاملات بورس بوده ایم، بطوریکه در یک روز ارزش معاملات از مرز یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرد. این موضوع نشان از آن دارد که بازار بار دیگر انتقال حجم قابل توجه ای از نقدینگی های سرگردان را تجربه می کند.
دارابی همچنین بیان کرد: قیمت ها برای سرمایه گذاری در بورس قابل قبول است، علاوه بر این در شرکت های بنیادی نسبت قیمت به درآمد، کاهش قابل توجهی داشته و این بر جذابیت سرمایه گذاری در این صنایع افزوده است.
این کارشناس مالی به اثر مستقیم قیمت جهانی نفت بر بازار سهام گفت: بازار سهام ایران، بازار باهوشی است و از کوچکترین سیگنال ها استفاده می کند. در این شرایط اگر شاهد رشد قیمت جهانی نفت حتی بین بازه ۵۰ تا ۶۰ دلار باشیم، این موضوع می تواند صنایع مرتبط را تحت تاثیر قرار دهد.
وی همچنین در مورد اثرگذاری گزارش های ۹ ماهه بیان کرد: قطعا در بازه زمانی ۳ ماهه پاییز آثار تحریم ها و افت قیمت نفت در عملکرد شرکت ها نشسته است. در این شرایط قیمت های کنونی را کف قیمت ها برای سرمایه گذاری در بازار می توان در نظر گرفت.
وی در پایان بیان کرد: با توجه به مولفه هایی که بیان شد، موج جدید حضور در بازار سهام آغاز شده و این موضوع چشم انداز روشنی در خصوص سه ماهه پایانی سال نشان می دهد.