صیانت از سپرده‌های مردم، پیش‌شرط‌ هر اقدامی است

صیانت از سپرده‌های مردم، پیش‌شرط‌ هر اقدامی است
خلاصه اخبار

فهرست عناوین رئیس‌کل بانک مرکزی : صیانت از سپرده‌های مردم، پیش‌شرط‌ هر اقدامی است ، خبرهای بانکی,-رئیس‌کل بانک مرکزی از طراحی برنامه‌های لازم برای اصلاح نظام بانکی خبر داد و تاکید کرد که این امر به تدریج اجرایی خواهد شد. به گزارش سیگنال به نقل از نیوز بانک ، عبدالناصر همتی با اشاره به تمرکز […]

رئیس‌کل بانک مرکزی :
صیانت از سپرده‌های مردم، پیش‌شرط‌ هر اقدامی است ، خبرهای بانکی,-رئیس‌کل بانک مرکزی از طراحی برنامه‌های لازم برای اصلاح نظام بانکی خبر داد و تاکید کرد که این امر به تدریج اجرایی خواهد شد.


به گزارش سیگنال به نقل از نیوز بانک ، عبدالناصر همتی با اشاره به تمرکز بانک مرکزی بر بازار ارز و تلاش برای ایجاد ثبات در این بازار در چند ماه اخیر، اظهار کرد: این موضوع موجب شده این تصور به وجود آید که بانک مرکزی از موضوع مهم اصلاح نظام بانکی غفلت کرده یا آن را به تاخیر انداخته است.

وی افزود: طی سه ماه گذشته بر اساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و با تشکیل کمیته نقدینگی و بازار پول متشکل از جمعی از صاحب‌نظران اقتصادی، پولی و بانکی و مسئولان بانک مرکزی و طی جلسات متعدد برنامه‌های لازم برای این امر خطیر طراحی شده است و به یاری خداوند متعال به تدریج و با تایید مراجع ذی‌ربط اجرایی خواهد شد.

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه معضلات پیش‌انباشته در نظام بانکی و حساسیت این امر،نیازمند دقت نظر و تدبیر لازم در اصلاح نظام بانکی است، گفت: پرهیز از تعجیل، تداوم ثبات بازار پول و صیانت از سپرده‌های مردم، پیش‌شرط‌های هر اقدامی در این زمینه است.

به گفته همتی، بانک‌های کشور بی‌وقفه در خدمت اقتصاد کشور و جامعه خواهند بود.