صنایع پر بازده و کم ‎بازده فصل پاییز مشخص شد

صنایع پر بازده و کم ‎بازده فصل پاییز مشخص شد
خلاصه اخبار

فهرست عناوین در فصل پاییز، بورس تهران در مجموع روند رو به افولی داشت و هر چند که در ابتدا، در کانال صعودی که از تابستان آغاز شده بود، ادامه داد، اما خیلی زود این رشد رنگ باخت و بازار در فاز اصلاح شاخص ها فرورفت. در این بین، برخی صنایع افزایش قابل توجهی در […]

در فصل پاییز، بورس تهران در مجموع روند رو به افولی داشت و هر چند که در ابتدا، در کانال صعودی که از تابستان آغاز شده بود، ادامه داد، اما خیلی زود این رشد رنگ باخت و بازار در فاز اصلاح شاخص ها فرورفت. در این بین، برخی صنایع افزایش قابل توجهی در شاخص خود به ثبت رساندند.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، در فصل پاییز شاخص 30 شرکت بزرگ افت اندک یک درصدی را به ثبت رساند و شاخص صنعت نیز 3 درصد کاهش یافت.

در سه ماهه سوم سال 16 صنعت حاضر در بورس تهران با رشد و 21 صنعت نیز با افت شاخص کار خود را به پایان رساندند.

بر این اساس، صنعت «زراعت» با رشد 39 درصدی در این فصل بهترین عملکرد را در بین صنایع به نام خود ثبت کرد. صنعت «اطلاعات و ارتباطات» رشد 34 درصدی و «منسوجات» افزایش 24 درصدی را تجربه کردند.

در بین صنایع با افت شاخص، گروه «سایر معادن» با ثبت کاهش 24 درصدی ضعیف‎ترین عملکرد را داشت و گروه های «انبوه سازان» و «سایر واسطه گری های مالی» با افت 20 درصدی، در انتهای این لیست قرار دارند.