صادرات آهن اسفنجی مجاز شد

صادرات آهن اسفنجی مجاز شد
خلاصه اخبار

فهرست عناوین گمرک ایران در بخشنامه‌ای صادرات آهن اسفنجی را مجاز اعلام کرد. به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرک‌های اجرایی سراسر کشور، صادرات آهن اسفنجی توسط تولیدکنندگان یا نمایندگان رسمی آنها را مجاز دانست و اعلام کرد: صدور این محصول پس از اخذ مجوز سیستمی مدیرکل دفتر […]

گمرک ایران در بخشنامه‌ای صادرات آهن اسفنجی را مجاز اعلام کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرک‌های اجرایی سراسر کشور، صادرات آهن اسفنجی توسط تولیدکنندگان یا نمایندگان رسمی آنها را مجاز دانست و اعلام کرد: صدور این محصول پس از اخذ مجوز سیستمی مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر است.
ممنوعیت صادرات آهن اسفنجی از ۱۳ مردادماه و بنا به درخواست وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت (محمد شریعتمداری) برای تامین مواد اولیه واحدهای ذوبی کشور و تقویت صنایع پایین‌دستی و حفظ اشتغال آن‌ها وضع شد. اما جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیست و هشتم آذرماه در نامه‌ای به رئیس کل گمرک خواست صادرات آهن اسفنجی مجاز اعلام شود.
آمارها نشان می‌دهد میزان صادرات آهن اسفنجی در سه ماه نخست امسال به ۱۸۶ هزار و ۳۶۰ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۱۷ درصد کاهش را ثبت کرد و ارزش صادراتی نیز بیش از ۳۳ درصد افت را در مقایسه با سه ماه نخست پارسال نشان داد؛ ارزش صادرات آهن اسفنجی در سه ماه ابتدایی امسال برابر با 38.9 میلیون دلار بود.
در مدت یاد شده به میزان ۵۰ هزار تن واردات آهن اسفنجی ثبت شده که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افت ۷۴ درصدی دارد؛ همچنین ارزش ۱۰۰ میلیون دلاری واردات آهن اسفنجی در مقایسه با سه ماه نخست پارسال، کاهش ۶۷ درصدی را نشان می‌دهد.

برچسب‌ها