شمارش معکوس برای عرضه اولیه سهام، زدشت

شمارش معکوس برای عرضه اولیه سهام، زدشت
خلاصه اخبار

فهرست عناوین شرکت کشت و ‌صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم‌دره روز گذشته اقدام به برگزاری جلسه معارفه با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره کرد تا به این ترتیب برای عرضه اولیه ۱۵درصدی سهام خود در روزهای آتی آماده شود.در این نشست ظرفیت‌های نماد «زدشت» تشریح شد. جزئیات عرضه اولیه سهم، عملکرد مالی، […]

شرکت کشت و ‌صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم‌دره روز گذشته اقدام به برگزاری جلسه معارفه با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره کرد تا به این ترتیب برای عرضه اولیه ۱۵درصدی سهام خود در روزهای آتی آماده شود.در این نشست ظرفیت‌های نماد «زدشت» تشریح شد. جزئیات عرضه اولیه سهم، عملکرد مالی، برنامه‌های آتی و طرح‌های توسعه از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، علی رضائی، مدیرعامل شرکت کشت و ‌صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم‌دره در معرفی این شرکت گفت: مجموعه «زدشت» در سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرده که در حال حاضر در سه واحد خرم‌دره، چرگر و طارم به فعالیت مشغول است. وی در ادامه عمده فعالیت شرکت را در زمینه پرورش گاو شیری و دامپروری عنوان کرد و با اظهار این مطلب که محصول اصلی شرکت شیر است، گفت: بر اساس عملکرد شرکت در دوره ۹ماه نخست سال جاری، بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ راس گاو شیری در مجموعه وجود دارد. به این ترتیب میزان شیری که روزانه توسط این مجموعه تولید می‌شود بالغ بر ۱۲۵ هزار و ۷۸۳ کیلوگرم است. رضائی در ادامه به روند تولید سالانه شیر در این مجموعه اشاره کرد و گفت: در حالی تولید شیر این مجموعه در سال ۹۱ حدود ۳۱ هزار تن بوده که این روند طی هفت سال اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. به‌طوری‌که عملکرد شرکت در دوره ۹ماه نخست سال ۹۷ نشان از تولید بیش از ۴۶ هزار تنی این محصول دارد. همچنین فروش شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه نیز بالغ بر ۷۵میلیارد و ۷۶۰میلیون تومان بوده است. به گفته رضائی، میزان سودآوری شرکت در ۹ ماه نخست امسال بالغ بر ۱۳میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بوده که ۷۶ درصد از این رقم از بخش دامپروری به دست آمده است.

در ادامه مدیرعامل «زدشت» درباره طرح‌های توسعه‌ای اجراشده این شرکت طی ۶ سال اخیر گفت: احداث باغات در سطح ۱۵ هکتار دانه‌دار و هسته‌دار یکی از این طرح‌هاست که از سال ۹۰ آغاز شد و در سال ۹۴ به پایان رسید. همچنین سامانه سیستم آبیاری ۲۳۰ هکتاری، احداث سیستم آبیاری باغات طارم و افزایش ظرفیت اسمی ۵۰۰ راسی از دیگر طرح‌های توسعه‌ای این شرکت است که همگی تا سال ۹۵ به اتمام رسیده‌اند.

مدیرعامل «زدشت» درباره وضعیت صادرات محصولات نیز گفت: ۷۵ درصد فروش شرکت شیر است و در کنار آن دام و محصولات باغی مانند زیتون قرار دارد. به این ترتیب بر مبنای هدف‌گذاری‌ها و سیاست شرکت، از سال ۹۵ صادرات به سایر کشورها آغاز شده است. رضائی عمده صادرات را به کشورهای منطقه CIS، عراق و افعانستان دانست و گفت: در سال ۹۶ به میزان ۲۹۰ هزار دلار و در ۹ ماه ابتدایی سال ۹۷ به میزان ۳۹۰ هزار دلار به این کشورها صادرات داشته‌ایم. همچنین برای سال ۹۷ تا امروز سه قرارداد صادراتی جدید با افغانستان منعقد شده و تا پایان سال برنامه‌های دیگری نیز در دستور کار قرار دارد.

برچسب‌ها