شرکت اماراتی ۳ تن طلا از ونزوئلا خریداری کرد

شرکت اماراتی ۳ تن طلا از ونزوئلا خریداری کرد
خلاصه اخبار

یک شرکت سرمایه گذاری اماراتی از خریداری سه تن طلا از بانک مرکزی ونزوئلا خبر داده است.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، شرکت سرمایه گذاری “نور کاپیتال” ابوظبی روز جمعه اعلام کرد که در ماه ژانویه سه تن طلا از بانک مرکزی ونزوئلا خریداری کرده است.
این اقدام شرکت نور کاپیتال در شرایطی است که دولت ونزوئلا تحت فشار اقتصادی و مالی زیادی قرار گرفته است.

البته این شرکت اماراتی اعلام کرده است که از انجام معامله بیشتر با ونزوئلا در شرایط کنونی خودداری خواهد کرد تا زمانی که شرایط این کشور به ثبات برسد. شرکت نور کاپیتال افزود: خرید طلا از ونزوئلا در ماه ژانویه مطابق با استانداردها و قوانین بین المللی بوده است.
رویترز روز پنجشنبه اعلام کرده بود که ونزوئلا سه تن طلا به امارات متحده عربی منتقل کرده است و قصد دارد 15 تن طلای دیگر نیز طی روزهای آینده به این کشور ارسال کند.
یک مقام ارشد رسمی در این باره گفت: ونزوئلا قصد دارد تا فوریه 29 تن طلای نگهداری شده در کاراکاس را به امارات متحده عربی بفروشد تا نقدینگی لازم برای واردات کالاهای اساسی را تامین کند.
سه منبع آگاه تاکید کردند که دو مقام ارشد بانک مرکزی ونزوئلا به علت مخالفت با فروش ذخایر طلای این کشور استعفا کرده اند.
خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا چهارشنبه دو هفته قبل خود را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرده و این اقدام با حمایت آمریکا و سایر کشورهای غربی و برخی کشورهای آمریکایی روبرو شده است.
آمریکا روز دوشنبه گذشته شرکت ملی نفت ونزوئلا را نیز تحریم کرده است. ونزوئلا با تورم فزاینده 2 میلیون درصد در سال روبرو است. بحران اقتصادی و اجتماعی موجب شده است تا صدها هزار نفر از مردم ونزوئلا از این کشور مهاجرت کنند.
آمریکا، کانادا، سازمان کشورهای آمریکایی، برزیل، آرژانتین شیلی کلمبیا همگی از گوایدو حمایت کرده اند.برخی کشورها نیز خواستار برگزاری انتخابات شفاف و آزاد شده اند.