قانونی شدن ارزهای دیجیتال خطرات سرمایه‌گذاری آن را کاهش می‌دهد

قانونی شدن ارزهای دیجیتال خطرات سرمایه‌گذاری آن را کاهش می‌دهد
خلاصه اخبار

کارشناسان بر این باورند که قانونی شدن ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در کشورهای جهان، ریسک سرمایه‌گذاری و معاملات آن را به‌شدت کاهش خواهد داد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، بیت‌کوین که یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در جهان محسوب می‌شود، در ماه‌های گذشته بخصوص نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی با کاهش شدیدی در ارزش خود در برابر دلار مواجه شد، به‌گونه‌ای که بسیاری از تحلیلگران از آن به‌عنوان سقوط آزاد بیت‌کوین نام می‌برند و آن را بزرگترین کاهش ارزش بیت‌کوین از آوریل سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون نامیده‌اند.
ارزش بیت‌کوین در حالی در ماه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی به زیر چهار هزار دلار سقوط کرد که در ماه قبل از آن بالای شش هزار دلار بود و بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه بازار ارزهای دیجیتال نیز برآورد کرده بودند که ارزش آن تا ۱۵ هزار دلار نیز خواهد رسید.
قیمت بیت‌کوین که در سال‌های اولیه معرفی و عرضه آن کمتر از چند دلار بود، در دسامبر سال گذشته به مرز ۲۰ هزار دلار نیز رسید و مورد توجه بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در جهان واقع شد و خیل عظیمی از افراد نیز توانستند با استخراج و خریداری این ارز دیجیتال رمزپایه به ثروت کلانی دست یابند.
حالا به تازگی تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده خاطرنشان کرده‌اند که خطرات و ریسک‌های سرمایه‌گذاری با قانونی شدن ارزهای رمزنگاری شده همچون بیت کوین در کشورهای جهان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.
بر اساس گزارش وب سایت cointelegraph، به باور آنها ارزهای مجازی پایدار موسوم به استیبل کوین در صورتی که مورد حمایت از سوی دولت های مختلف قرار بگیرند، قادر خواهند بود تحولات عظیمی را در بخش اقتصاد کلان کشورهای مختلف ایجاد کنند. در غیر این صورت، بدون شک اقتصادهای جهانی، برنامه ها، نوآوری های اقتصادی و فضای سرمایه گذاری با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد و شکوفایی آن در نطفه خفه خواهد شد.
آنها معتقدند که ارزهای مجازی پایدار وابسته به دلار، نوسانات بسیار کمتری در مقایسه با ارزهای دیجیتال معمول همچون بیت کوین تجربه خواهند کرد. لازم به ذکر است که ارزهای مجازی پایدار مبتنی بر فناوری بلاک چین بوده و می‌توانند در سراسر جهان به عنوان یکی از روش های پرداخت استفاده شوند.