امروزعرضه خواهد شد شبکه آزمایشی هارد فورک اتریوم(Rinkeby)

امروزعرضه خواهد شد شبکه آزمایشی هارد فورک اتریوم(Rinkeby)
خلاصه اخبار

فهرست عناوین این روزها جامعه اتریوم با هارد فورک کنستانتینوپول (Constantinople) درگیر است. این فورک سخت که قرار بود در سال ۲۰۱۸ اعمال شود سرانجام در این ماه اجرا خواهد شد. در واقع قرار است این هارد فورک در تاریخ ۱۶ ژانویه (۲۶ دی ماه) بر روی بلاک ۷۰۸۰۰۰۰ رخ دهد. به گزارش سیگنال به […]

این روزها جامعه اتریوم با هارد فورک کنستانتینوپول (Constantinople) درگیر است. این فورک سخت که قرار بود در سال ۲۰۱۸ اعمال شود سرانجام در این ماه اجرا خواهد شد. در واقع قرار است این هارد فورک در تاریخ ۱۶ ژانویه (۲۶ دی ماه) بر روی بلاک ۷۰۸۰۰۰۰ رخ دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، این تیم بر روی این فورک از سال ۲۰۱۷ کار کرده اند و بروز رسانی های کلیدی را پیشنهاد کرده اند. اولین پروپوزال بهبود اتریوم شامل کاهش جایزه ماینینگ بلاک اتریوم می باشد که با اعمال این فورک جایزه بلاک ها ۲ اتر خواهد شد و بمب سختی تقریبا دوازده ماه به تاخیر می افتد.
از آنجایی که به تاریخ این هارد فورک نزدیک می شویم، مجموع کلاینت های آماده برای بروزرسانی، ۹۸۱ مورد و به عبارتی ۱۲.۷ درصد کل کلاینت های شبکه می‌باشند. در زمان تهیه این خبر، تعداد کل کلاینت های گث (Geth) و پریتی ۷۷۰۹ مورد می‌باشند که ۲۸۱ کلاینت مربوط به گث ۱.۸.۲۰ و بقیه کلاینت ها مربوط به پریتی +۲.۱.۱۰ یا +۲.۲.۵ می‌باشند.
پیتر ژیلاگی (Peter Szilagyi) یکی از توسعه دهندگان اصلی این هارد فورک اتریوم گفت:
به فورک سخت کنستانتینوپول شبکه اصلی اتریوم (در تاریخ 26 دی) نزدیک می‌شویم. لطفا برای جلوگیری از موارد ناخوشایند غیرمنتظره اطمینان حاصل کنید که از نسخه های گث Geth .1 +1.8.20 یا پریتی Parity 2.1.10/2.2/5 استفاده می‌کنید.
به علاوه، پیتر هم چنین برنامه زمانبندی اتریوم رینکبای (Ethereum Rinkeby) را در حساب کاربری توییتر خود بیان کرد. طبق مقاله جف هایس، Rinkeby یکی از سه شبکه آزمایشی اتریوم و مشابه با ’”تولید بلاک چین” است. دو شبکه آزمایشی دیگر راپستن (Ropsten) و کوان (Kovan) می باشند. شبکه آزمایشی رینکبای (Rinkeby) یک بلاک چین گواه اثبات اعتبار است که توسط تیم گث (Geth) و به منظور آزمایش بروزرسانی قبل از اعمال آن بر روی زنجیره اصلی ایجاد شد. وی افزود:
فورک سخت شبکه آزمایشی رینکبای (Rinkeby) روز چهارشنبه ساعت 15:30 به وقت تهران و در تاریخ ۹ ژانویه (19 دی) فعال خواهد شد و آخرین فرصت شما برای بروزرسانی نودهایتان می‌باشد. هم چنین از یکی از موارد زیر اطمینان حاصل کنید که نود خود را یا به رینکبای بروزرسانی کنید و یا نود را با گث بروزرسانی شده با جنسیس بوت کنید. اطلاعات بیشتر را می توانید از سایت https://www.rinkeby.io/#geth کسب کنید.
قبل از شبکه آزمایشی رینکبای (Rinkeby)، فورک سخت شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten) در ماه اکتبر ۲۰۱۸ فعال شده بود. هرچند شبکه آزمایشی Ropsten با چندین مشکل مواجه و منجر به تعویق افتادن فورک سخت کنستانتینوپول بر روی زنجیره اصلی شد.
لین رتیگ یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم در گزارشی بیان کرد که باگ اجماعی در اجرای پریتی (Parity) کشف کرده بودند. وی هم چنین بیان کرد که مسائلی در خصوص عدم حضور ماینرها در پریتی، گث (Geth) یا آلث (Aleth) برای راپستن وجود داشت.