سوئیس آماده راه‌اندازی کانال ویژه مالی با ایران شد

سوئیس آماده راه‌اندازی کانال ویژه مالی با ایران شد
خلاصه اخبار

فهرست عناوین سوئیس آماده راه‌اندازی کانال پرداختی برای تسهیل گسترده‌تر تجارت با ایران و با هدف تأمین کالاهای انسانی در هفته‌های آینده است. به گزارش سیگنال به نقل از خبری بورس پرس ، روزنامه فایننشال‌ تایمز، سوئیس در آستانه راه‌اندازی فرایندی است که هدف آن مجاز کردن فروش غذا، دارو و کالاهای پزشکی توسط شرکت‌های […]

سوئیس آماده راه‌اندازی کانال پرداختی برای تسهیل گسترده‌تر تجارت با ایران و با هدف تأمین کالاهای انسانی در هفته‌های آینده است.

به گزارش سیگنال به نقل از خبری بورس پرس ، روزنامه فایننشال‌ تایمز، سوئیس در آستانه راه‌اندازی فرایندی است که هدف آن مجاز کردن فروش غذا، دارو و کالاهای پزشکی توسط شرکت‌های این کشور با استفاده از یک کانال مستقل پرداختی است.

این طرح برای تأمین کالاهای انسانی با ایران بوده و کشورهای اتحادیه اروپا اعلام کردند قصد راه اندازی کانال ویژه‌ای برای تسهیل گسترده‌تر تجارت با ایران در هفته‌های آینده را دارند.

در ابین رابطه یک نماینده وزارت دارایی گفت: سوئیس آماده ایجاد این کانال ویژه پرداخت در اسرع وقت است اما نمی‌تواند درباره زمان راه‌اندازی آن موعدی اعلام کند. رایزنی‌ها با مقام‌های آمریکایی، ایرانی و شرکت‌های سوئیسی هنوز در جریان هستند.

شرکت داروسازی هوفمان لاروش هم اعلام کرد: رایزنی‌ها برای راه‌اندازی کانال مالی و با هدف مبادله کالاهای انسانی با ایران است.

وزارت خارجه آمریکا هم تلویحا” اعلام کرده مشکلی با راه‌اندازی چنین کانالی ندارد و اهمیت چنین فعالیتی را از آنجا که به مردم ایران کمک می‌کند درک می‌کند و سیاست آمریکا هیچ‌گاه هدف قرار دادن چنین مبادلاتی نبوده و حالا هم نیست.