سقوط قیمت درهم امارات و منات آذربایجان/ سفر به این کشور در تابستان قدغن؛ هزینه حمل و نقل در عمان مشخص شد

سقوط قیمت درهم امارات و منات آذربایجان/ سفر به این کشور در تابستان قدغن؛ هزینه حمل و نقل در عمان مشخص شد
خلاصه اخبار

اقتصادنیوز: امروز بازار شاهد عقب نشینی دسته جمعی قیمت هاست و قیمت لیر ترکیه معاملات را در حالی پشت سر گذاشت و به پایان رساند که نسبت به روز گذشته افت قیمت 20 تومانی را تجربه کرد و 1810 تومان قیمت گذاری شد.

به گزارش اقتصادنیوز، رکود، سقوط و حمایت، خلاصه وضعیت این روزهای بازار ارز تهران است که همچنان تداوم دارد و معاملات روز چهارشنبه 20 تیر هم در حالی به پایان رسید که معامله گران چیزی جز این سه کلمه مشاهده نکردند.

اشباع فروش و رسیدن قیمت ها به کف کانال صعودی، دو عامل مهمی هستند که به عقیده معامله گران در ایجاد وضعیت فعلی بازار ارز نقش داشتند و قیمت دلار را امروز هم تحت تاثیر قرار دادند تا اسکناس آمریکایی مسیر نزولی روز گذشته را تداوم ببخشد و حدود 58 هزار و 200 تومان نرخ گذاری و معامله شود.

مسیر کاهشی قیمت دلار در بازار امروز، سایر ارزها را هم تحت تاثیر خود قرار داده است که در ادامه مروری بر آخرین نوسانات قیمت ها در بازار ارز خواهیم داشت.

قیمت منات آذربایجان امروز 20 تیر 1403

امروز در بازار ارز تهران قیمت منات آذربایجان شیب نزولی را همچون روز گذشته تجربه کرد و با ریزش 310 تومانی که داشته است، 35070 تومان نرخ گذاری و معامله شد.

همچنین نرخ برابری منات آذربایجان و دلار آمریکا امروز به 0.59 رسید که تغییری نسبت به روز گذشته نداشته است.

منات آذربایجان

آخرین قیمت درام ارمنستان در بازار

معاملات بازار در حالی سپری شد که قیمت درام ارمنستان پس از تجربه ثبات در روز سه شنبه، امروز هم تغییر قیمتی را تجربه نکرد و 155 تومان ارزش گذاری و خرید و فروش شد.

این دومین روز متوالی است که قیمت درام ارمنستان ثبات را سرلوحه کار خود قرار داد.

نرخ امروز لیر ترکیه

امروز همچنین قیمت لیر ترکیه معاملات را در حالی پشت سر گذاشت و به پایان رساند که نسبت به روز گذشته افت قیمت 20 تومانی را تجربه کرد. هر لیر در ساعات پایان امروز 1810 تومان قیمت گذاری شد.

فرا رسیدن فصل تابستان بازار سفر به کشورهای خارجی از جمله ترکیه را در میان ایرانیان حسابی داغ کرده است اما شاید بهتر است قبل از اقدام برای سفر، چند خطی همراه باشید؛ چرا که تابستان هرگز نباید سراغ استانبول بروید. تابستان به‌دلیل شلوغی و گرمای شدید هوا گزینه خوبی برای استانبول نیست و اگر تمایل دارید به شهر رویاها سفر کنید؛ بهترین فصل بهار و پاییز است که هوا در حد معتدلی قرار دارد و چشم‌اندازهای بی‌نظیری نیز برای تماشا در انتظار شماست.

قیمت دینار عراق امروز

امروز قیمت دینار در بازار ارز تهران همچون روند دو روز گذشته که حکایت از ثبات قیمت واحد پول رسمی کشور عراق داشت؛ تغییر قیمت را تجربه نکرد. هر دینار امروز 44 تومان معامله شد.

آخرین قیمت ریال عمان در بازار

پایان معاملات بازار ارز تهران حکایت از افت ارزش هزار و 300 تومانی ریال عمان در مقایسه با روز گذشته داشت. هر ریال عمان 155480 تومان قیمت گذاری شد.

نرخ برابری ریال عمان با دلار آمریکا هم در پایان معاملات امروز به 2.6 رسید.

ریال عمان

یکی از مهم ترین موضوعات در هنگام سفر به کشورهای خارجی نحوه حمل و نقل و جا به جایی است؛ موضوعی که در عمان، یکی از مقاصد پرطرفدار برای ایرانیان چندان دور از دسترس و سخت نیست و هر زمان که اراده کنید می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی عمان که در قالب اتوبوس و تاکسی فعال هستند؛ استفاده کنید. مشهورترین وسیله حمل و نقل عمومی در عمان اتوبوس‌های بایزا است که ارزان قیمت هستند و به تمام جاده‌های اصلی شهر مسقط همه روزه سرویس دارند.

نکته جالب توجه درباره عمان عدم راه اندازی مترو در این کشور است؛ مشکلی که البته با حضور پرتعداد تاکسی ها در سطح شهرهای این کشور مرتفع شده است. تاکسی‌ها در حمل‌و‌نقل این کشور همواره نقش موثر دارند و در قالب تاکسی‌های آنلاین و هم تاکسی های شهری که رنگ سفید و نارنجی‌ دارند؛ قابل استفاده هستند. به گفته کارشناسان تاکسی‌های اشتراکی در عمان بسیار ارزان و کاربردی هستند. ورودی کرایه تاکسی در این کشور یک تا یک و نیم ریال عمان است و به ازاری هر کیلومتر، نیم ریال به این مبلغ اضافه خواهد شد.

قیمت درهم امارات امروز

امروز همچنین قیمت درهم امارات در جریان مبادلات ارزی انجام شده در بازار ارز تهران، 140 تومان پایین آمد و به 16125 تومان رسید.

قیمت لاری گرجستان در بازار

بازار ارز تهران امروز را در حالی به پایان برد و بسته شد که قیمت لاری گرجستان هم به تبعیت از روند نزولی حاکم بر ارزها، پایین آمد. هر لاری عصر امروز 22000 تومان قیمت خورد تا افت ارزش 60 تومانی را تجربه کرده باشد.

لاری گرجستان

آخرین نرخ بات تایلند

وقت آن رسیده تا سری به شرق آسیا بزنیم، جایی که قیمت واحد پول رسمی کشور تایلند هم بر مدار کاهش حرکت کرده و 8 تومان پایین آمده است. هر بات در پایان فعالیت امروز بازار 1640 تومان نرخ گذاری شد.

قیمت امروز رینگیت مالزی

امروز همچنین قیمت رینگیت مالزی شیب نزولی را در پیش گرفت و در حالی معاملات را به پایان رساند که 90 تومان ارزان و 12690 تومان قیمت خورد.

خلاصه معاملات بیستمین روز تیر پیام آور خبری تازه برای معامله گران نبود و به مانند دو روز گذشته قیمت ارزها شیب نزولی را تجربه کردند. درام ارمنستان و دینار عراق تنها نرخ بدون تغییر امروز معاملات بود.

مرجع: اقتصاد نیوز

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *