سقوط تولید نفت ونزوئلا به زیر یک میلیون بشکه

سقوط تولید نفت ونزوئلا به زیر یک میلیون بشکه
خلاصه اخبار

طبق آماری که از سوی منابع ثانویه اوپک ارائه شده است، سطح تولید نفت ونزوئلا به دلیل بحران مالی شدید به نصف سطح سال ۲۰۱۶ میلادی رسیده است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، تحلیلگران شرکت وود مک کنزی (Wood Mackenzie) پیش بینی کردند تولید نفت ونزوئلا به دلیل تحریم‌های آمریکا احتمالا حدود ۱۸ درصد سقوط خواهد کرد و به ۹۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

آن لوئیس هیتل، تحلیلگر نفتی در شرکت وود مک‌کنزی تولید فعلی نفت ونزوئلا را ۱/ ۱ میلیون بشکه در روز برآورد کرد، با این حال خاطرنشان کرد معافیت‌ها از شدت تاثیرگذاری تحریم‌ها علیه این کشور خواهد کاست. با این حال شرکت‌های بین‌المللی به دلیل وخامت بحران اقتصادی، از ونزوئلا خارج شده‌اند. تحلیلگران انتظار دارند کمبود بنزین در ونزوئلا به دلیل ذخایر محدود و عدم وجود مواد بلندینگ، تشدید شود.

طبق آماری که از سوی منابع ثانویه اوپک ارائه شده است، سطح تولید نفت ونزوئلا به دلیل بحران مالی شدید به نصف سطح سال ۲۰۱۶ میلادی رسیده است و حدود ۲/ ۱ میلیون بشکه در روز است که پایین‌ترین میزان در ۷۰ سال گذشته به شمار می‌رود. در حال حاضر کشور ونزوئلا بر اساس میزان ذخایر نفتی موجود در جایگاه نخست میان تمامی کشورهای جهان قرار دارد.

به نظر بسیاری از تحلیلگران دلیل کاهش تولید نفت ونزوئلا به طور واضح مشخص نیست اما دلایل بیشماری همچون بدهی، عدم وجود نقدینگی برای سرمایه گذاری یا حتی فرسودگی زیرساخت های موجود و مهاجرت کارکنان وجود دارد که ممکن است این کاهش تولید را بتواند توضیح دهد.