زمان صدور سند مالکیت در روستاهای مازندران کاهش یافت

زمان صدور سند مالکیت در روستاهای مازندران کاهش یافت
خلاصه اخبار

ایسنا/مازندران مدیر کل بنیاد مسکن مازندران، از کاهش فرایند زمانی تشکیل پرونده توسط این اداره کل برای املاک روستایی تا صدور نهایی برگه سند توسط ثبت اسناد و املاک خبر داد.

” علی اصغرآسمانی مقدم” امروز، 11 آذر در نشست هم اندیشی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران در فرمانداری شهرستان آمل که روسای ادارات ثبت شهرستان‌های این دو اداره نیز حضور داشتند، گفت: درحال حاضر از ابتدای تهیه تشکیل پرونده املاک در محدوده بافت قانونی شهرهای کمتر از 25 هزار نفر و روستاها که به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است تا ارسال پرونده به ثبت اسناد واملاک شهرستان‌ها مشمول فرایند زمانی می‌شد که با برگزاری نشست هم اندیشی میان مدیر کل، معاونان و مدیران ثبت اسناد و املاک شهرستان‌های مازندران، زمان رسیدگی، بازدید وصدور سند مالکیت تسریع و کوتاه‌تر خواهد شد.

وی افزود: به مدیران ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای استان نیز تا پایان آذرماه امسال فرصت داده شد تا پرونده‌های شناسایی شده برای صدور سند املاک تحویل اداره ثبت اسناد واملاک شهرها شود.

وی اضافه کرد: البته در این نشست برای اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان‌ها نیز تا 20 بهمن زمان تعیین شده تا پرونده‌های دریافتی از ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرها برای رسیدگی تا صدور نهایی سند مالکیت درشهرهای بالای 25 هزار نفر و روستاهای استان اقدام کنند.

 9800 فقره سند مالکیت سهمیه امسال مازندران

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران، همچنین به سهمیه ابلاغی امسال به این اداره کل برای صدور سند مالکیت املاک در روستاها و شهرهای کمتر از 25 هزار نفر اشاره کرد و گفت: برای سال1402 حدود 9 هزار و800 فقره سند مالکیت املاک شهری و روستایی تعیین شده که از ابتدای امسال تاکنون حدود 5 هزار سند مالکیت قطعی به مالکان تحویل شده است.

آسمانی مقدم ادامه داد: تاکید مهم دیگری که در این نشست مطرح و تصویب شده بود، از مدیران اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین ثبت اسناد واملاک نیز خواسته شده تا در ماه‌های پایانی سال، با اضافه‌کاری بیشتر نسبت به عقب‌ماندگی برخی شهرستان‌ها را پوشش دهند تا حداقل به سهمیه ابلاغی در صدور سند مالکیت نزدیک‌تر شود.

وی یادآورشد، البته برخی شهرهای استان نیز در زمینه صدور سندهای مالکیت در حوزه روستایی عملکرد قابل قبولی داشتند و بیشتر از تعهد تعیین شده و ابلاغی عمل کردند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران، برگزاری نشست هم اندیشی مدیران این اداره کل با مدیران ثبت اسناد و املاک استان را کارگشا و برای شتاب بخشیدن در روند صدور سند املاک روستایی مهم اعلام کرد.

مرجع: ایسنا