روند 7 ماهه تولید فولاد خام در ایران

روند 7 ماهه تولید فولاد خام در ایران
خلاصه اخبار

فهرست عناوین بررسی آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید بیش از ۱۳ میلیون و ۱۰ هزار تن فولاد خام در دوره زمانی ۷ماهه (از آغاز امسال تا پایان مهر) و افزایش 9.8 درصدی آن در همسنجی با پارسال است. به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، در […]

بررسی آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید بیش از ۱۳ میلیون و ۱۰ هزار تن فولاد خام در دوره زمانی ۷ماهه (از آغاز امسال تا پایان مهر) و افزایش 9.8 درصدی آن در همسنجی با پارسال است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، در مدت یاد‌شده ۱۱ میلیون و ۴۲۸ هزار تن محصول‌های فولادی، ۱۳۷ هزار و ۶۰۰ تن کاتد مس و ۲۱۱ هزار و ۷۰۰ تن شمش آلومینیوم تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب 3.8 درصد، 76.1 درصد و ۳ درصد افزایش یافت.

از آغاز امسال تا پایان مهرماه تولید آلومینا با کاهش نیم‌درصدی در مقایسه با ۷ماهه پارسال به ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ تن رسید. همچنین تولید سنگ آهن با افزایش 8.8 درصدی به ۲۱ میلیون و ۱۱۶ هزار تن و کنسانتره زغال‌سنگ با افزایش 10.8 درصدی به ۸۷۳ هزار و ۳۰۰ تن افزایش یافت.

بر پایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۷ماهه امسال بیش از ۳۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تن سیمان در کشور تولید شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد کاهش داشت.