روند صادرات 8 ماهه فولاد ایران

روند صادرات 8 ماهه فولاد ایران
خلاصه اخبار

فهرست عناوین معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از صادرات 6.5 میلیون تن فولاد در هشت ماهه نخست امسال خبر داد. به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، جعفر سرقینی در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد با بیان اینکه صادرات فولاد سال گذشته ۹ میلیون تن بوده است، گفت: امسال نیز صادرات […]

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از صادرات 6.5 میلیون تن فولاد در هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، جعفر سرقینی در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد با بیان اینکه صادرات فولاد سال گذشته ۹ میلیون تن بوده است، گفت: امسال نیز صادرات ما کمتر از این میزان نخواهد بود و این در حالی است که در بدو پیروزی انقلاب،​ ظرفیت تولید فولاد کمتر از 500  هزار تن بود. هم اکنون ۶۵ درصد تولید فولاد در منطقه مربوط به ایران است .

به گفته وی در ۸ ماهه امسال میزان افزایش تولید فولاد در مقایسه با سال گذشته ۱۸ درصد بوده است و تا پایان سال ۲۵ میلیون تن تولید فولاد خواهیم داشت. سرقینی با بیان اینکه ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد در افق چشم انداز ۱۴۰۴ محقق خواهد شد، اظهار کرد: تاکنون ۳۴ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد به بهره‌برداری رسیده و ۶ میلیون تن دیگر در مراحل بهره‌برداری است.

وی با اشاره به ۸ طرح فولادی در دست احداث گفت:​ پنج طرح در قسمت احیا به بهره برداری رسیده و 2 طرح دیگر به زودی راه‌اندازی و در مجموع تا پایان سال 1400 ، با این ۸ طرح ۸ میلیون تن فولاد به مدار اضافه می‌شود. وی با بیان اینکه عمده ارز بری صنعت فولاد کشور مربوط به الکترود گرافیتی است، گفت: کارخانه تولید الکترود پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید و وابستگی این صنعت به خارج به حداقل می‌رسد.