دکل ۳۳ فتح برای حفاری چاه هیرکان در گلستان مستقر می‌شود

دکل ۳۳ فتح برای حفاری چاه هیرکان در گلستان مستقر می‌شود

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، علیرضا لایجی، معاون این شرکت گفت: این دستگاه پس از حفر چاه‌های اکتشافی دنگ – 1 در استان فارس و یک حلقه چاه در سوسنگرد، هم‌اکنون در حال جابه‌جایی به موقعیت چاه هیرکان در استان گلستان است و با توجه به هماهنگی انجام‌شده با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، امید است این دستگاه پیش از پایان امسال عملیات حفاری چاه مورد نظر را آغاز کند.

وی افزود: این دستگاه در زمره دکل‌های حفاری روزآمد شرکت است که به سامانه گرداننده فوقانی و سیستم مدیریت پسماند مجهز است.

معاون شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه متخصصان و کارکنان دکل حفاری 33 فتح از نیروهای عملیاتی مجرب ملی حفاری هستند که تجارب فنی و تخصصی ارزشمندی در زمینه حفاری چاه‌های اکتشافی دارند، تصریح کرد: لوکیشن (محل نصب) این دستگاه آماده و تجهیزات دستگاه هم‌زمان با انتقال به منطقه در حال نصب است.

وی گفت: این شرکت هم‌زمان دو پروژه 6+8 حلقه چاه اکتشافی را در دست اجرا دارد که حفاری 6 حلقه چاه به پایان رسیده و سه حلقه در مراحل حفاری است.

لایجی افزود: در پروژه جدید نیز حفاری چهار حلقه چاه اکتشافی در مراحل اجرایی شدن است که یکی از چاه‌ها در استان گلستان حفر می‌شود.

دستگاه حفاری سنگین 33 فتح، اردیبهشت‌ماه سال 1390 به ناوگان حفاری شرکت ملی حفاری ایران پیوست و تا امروز حفر و تکمیل 22 حلقه چاه‌های اکتشافی و توسعه‌ای/ توصیفی به متراژ 64 هزار و 879 متر را در کارنامه دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
11 اسفند 1399