دوقلوهای وینکلواس: بیت کوین برای محافظت از سرمایه‌گذاران نیاز به قانون‌گذاری دارد

دوقلوهای وینکلواس: بیت کوین برای محافظت از سرمایه‌گذاران نیاز به قانون‌گذاری دارد
خلاصه اخبار

بازار ارزهای دیجیتال هنوز به طور کامل پس از سپری شدن زمستان کریپتو در سال ۲۰۱۸ خود را بازنیافته است. قیمت بیت کوین هنوز در سطوح زیر ۳,۷۰۰ دلار پس از اصلاح اندکی که در قیمتش رخ داد، در حال تقلاست. هرچند موسسان صرافی ارزهای دیجیتال جمینی (Gemini) که کامرون و تایلر وینکلواس هستند، نگاه خوشبینانه خود را نسبت به بازار همچنان حفظ کرده‌اند.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، دوقلوهای وینکلواس در مصاحبه با مجله فورچون (Fortune) نظراتشان را پیرامون حوزه ارزهای دیجیتال مطرح کردند. دیدگاه‌ آن‌ها شامل مقایسه‌ای از بیت کوین به طلا بود. آن‌ها همچنین افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال باثبات را در صنعت ارزهای دیجیتال تایید کردند.
رفع ابهام درباره کمپین تبلیغاتی مطرح شده جمینی
مصاحبه با این دو برادر تنها هفته‌ای پس از کمپین بزرگ تبلیغاتی که نظرات جالبی در جامعه ارزهای دیجیتال به خود جلب کرد، انجام شد.
هفته گذشته، در بسیاری از ایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی، بر روی اتوبوس‌های شهری و بسیاری از نقاط دیگر شهر نیویورک تبلیغات جمینی به چشم می‌خورد. پیام‌هایی نظیر «ارزهای دیجیتال نیازمند قانون‌گذاری هستند» و «آینده پول» در این تبلیغات دیده می‌شد که به نوعی فریاد وینکلواس‌ها برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال بود. در این راستا گفتگو‌هایی در حوزه قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال و چشم‌انداز اداره این حوزه بدون سد رشد آن مطرح شد.

تایلر وینکلواس در باب تقاضایی که برای قانون‌گذاری وجود دارد، گفت:
تصور ما این است شرکت‌هایی که بر روی چیزهایی مانند بیت کوین بنا می‌شوند، باید قانون‌گذاری فکرشده‌ای داشته باشند که جلوی خلاقیت را نگیرد. این رویای مردم درباره ارزهای دیجیتال است. آن‌ها این نکته را نمی‌دانند که چگونه بدون اینکه نابود شوند، به این حوزه ورود کنند. ما اینجا هستیم تا بگوییم جمینی مکانی است که شما می‌توانید این کار را انجام دهید.
تایلر اظهار داشت که استیبل کوین‌های وابسته به دلار مانند دلار جمینی (GUSD)، که انتظار می‌رود نوسان کمتری نسبت به دارایی‌های دیجیتال وثیقه‌گذاری شده بدون فیات مانند بیت کوین داشته باشند، می‌توانند برای صدور سود توکن‌های اوراق بهادار مورد استفاده قرار گیرند.
کامرون به این نکته اشاره کرد که ۶۰ درصد از اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری خارج از کشور در گردش است. به عقیده او ارزهای دیجیتال باثبات می‌توانند موجب تسهیل گردش بین‌المللی ذخایر ارزی مانند دلار شوند.
او همچنین مدعی شد که استیبل کوین‌هایی مانند دلار جمینی همانند «دلارهای بلاک چین» عمل می‌کنند و می‌توانند برای مقاصد مختلفی از جمله سرویس‌های پرداخت ارز دیجیتال استفاده شوند.

بیت کوین طلای بهتری است

این گفتگو به سوال معروف و بحث‌برانگیز «آیا بیت کوین طلای دیجیتال است» نیز کشیده شد. کامرون اظهار داشت که قابلیت بخش‌پذیری و تعویض‌پذیری بزرگترین ارز دیجیتال به این معنی است که در آینده جای طلا را به عنوان ابزار ذخیره ارزش خواهد گرفت.

او مختصرا در این باره گفت که تنها مزیت طلا نسبت به بیت کوین، نقطه شروع ۳۰۰۰ سال قبل‌تر آن است.
ارزیابی این دوبرادر از بیت کوین همسو با اظهارات لو کرنر، شریک و استراتژیست کریپتو اوراکل (Crypto Oracle) است. در مصاحبه‌ای در دسامبر گذشته، لرنر عنوان کرد که بیت کوین که در حال حاضر حجم بازاری معادل ۶۲ میلیارد دلار در اختیار دارد، در راه تبدیل شدن به ابزاری بهتر از طلا برای ذخیره ارزش است.