درخشش سهام بانکی در معاملات بورس امروز

درخشش سهام بانکی در معاملات بورس امروز
خلاصه اخبار

فهرست عناوین در دومین روز معاملات بورس تهران در این هفته بانکی‌ها با افزایش قیمت مواجه شدند و از تاثیرگذران شاخص‌های بازار سهام بودند و شاخص کل بورس امروز با ۵۳۵ واحد رشد مواجه شد. به گزارش سیگنال به نقل از بانکداری الکترونیک، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق تهران ۵۳۵ واحد […]

در دومین روز معاملات بورس تهران در این هفته بانکی‌ها با افزایش قیمت مواجه شدند و از تاثیرگذران شاخص‌های بازار سهام بودند و شاخص کل بورس امروز با ۵۳۵ واحد رشد مواجه شد.

به گزارش سیگنال به نقل از بانکداری الکترونیک، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق تهران ۵۳۵ واحد رشد کرد و تا رقم ۱۶۱ هزار و ۳۰۹ واحدی رشد کرد. همچنین شاخص هم وزن با ۱۱۰ واحد رشد تا رقم ۲۷ هزار ۵۸۴ واحدی بالا رفت.
شاخص آزاد شناور نیز با ۷۵۴ واحد رشد تا رقم ۱۷۴ هزار و ۹۸۱ افزایش یافت. در عین حال شاخص بازار اول ۶۳۳ واحد بالا رفت و به رقم ۱۱۸ هزار ۸۱۰ را تجربه کرد. اما شاخص بازار دوم با ۸۲ واحد کاهش رقم ۳۲۱ هزار و ۴۸۳ دید.
امروز برخی از نمادهای بانکی در کنار فلزی‌ها بیشترین تاثیر را روی نوسانات شاخص‌های بازار داشتند از جمله این نمادها می‌توان به بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان و بانک تجارت اشاره کرد. هریک از نمادهای یاد شده به ترتیب ۱۱۰، ۱۰۲ و ۷۸ واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌های بازار داشتند. در عین حال گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز با ۹۹ واحد تاثیر مثبت سعی کرد شاخص بازار را در سطح بالاتر نگه دارد.
در طرف مقابل ملی صنایع مس ایران، نفت سپاهان و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین هر یک به ترتیب ۸۲، ۶۰ و ۴۷ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند.
امروز بانکی‌ها با رشد یک دست قیمت‌ها روبرو شدند و برخی از نمادهای شاخص‌ساز توانستند بیش از سه درصد در قیمت پایانی افزایش یابند. از جمله این نمادها می‌توان به نماد بانک تجارت و بانک ملت اشاره کرد.
در گروه فلزات اساسی شاهد نوسان قیمت عمدتا کمتر از دو درصد به سمت بالا یا پایین بودیم. در این گروه فولاد مبارکه اصفهان که در بازار اول بورس معامله می‌شود در قیمت پایانی حدود یک درصد رشد را تجربه کرد و از تاثیرگذارها روی شاخص کل بود.
در عین حال در گروه محصولات شیمیایی و خودرو و ساخت قطعات شاهد نوسان قیمت بسیار زیادی نبودیم در اکثر نمادهای این گروه‌ها قیمت‌ها کمتر از دو درصد بالا یا پایین رفتند.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۸۲۴ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۵ میلیارد سهم وارواق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار به رقم ۱۴۵ هزار و چهار رسید.
شاخص کل فرابورس با ۳.۲ رشد مواجه شد و به رقم ۱۸۶۹ را تجربه کرد. ارزش معاملات این بازار به رقم ۳۹۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن به ۶۱۹ میلیون سهم و ارواق مالی را تجربه کرد.