درآمد ماینینگ بیت کوین از سال ۲۰۱۳ تاکنون رشد ۲۰ برابری داشته است!

درآمد ماینینگ بیت کوین از سال ۲۰۱۳ تاکنون رشد ۲۰ برابری داشته است!

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

از سال ۲۰۱۳، ماینرهای بیت کوین شاهد افزایش ۲۰ برابری درآمد ماینینگ بوده اند.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط Statista، درآمد ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۹ از ۵ میلیارد دلار عبور کرده است که افزایش ۲۰ برابری نسبت به ۵ سال گذشته را نشان می‌دهد. اما آیا این روند صعودی پس از هاوینگ نیز ادامه خواهد یافت؟

درآمد ماینینگ بیت کوین تقریبا هر سال افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۳ درآمد ماینینگ در سراسر جهان ۲۶۰ میلیون دلار بود. در سال ۲۰۱۴ این عدد به ۷۰۰ میلیون دلار رسید و در همین سال بود که شرکت ماینینگ بیت فیوری (BitFury) حدود ۲۰ میلیون دلار برای چیپ ماینینگ اسیک جدید خود سرمایه جذب کرد.

تا سال ۲۰۱۷ و یک سال پس از هاوینگ سال ۲۰۱۶، درآمد این صنعت به ۳.۱۹ میلیارد دلار رسید. علیرغم سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸، صنعت ماینینگ به افزایش درآمد خود ادامه داد و در این سال، درآمد ماینینگ به ۵.۲۶ میلیارد دلار رسید.

در عین حال، با نزدیک شدن به هاوینگ و کاهش شدید قیمت اکثر ارزهای دیجیتال، ممکن است این روند تغییر کند.

تقریبا تا ۴۲ روز دیگر، هاوینگ سوم رخ خواهد داد. هاوینگ آتی، پاداش استخراج بلاک را از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد داد. بنابراین درآمد ماینرها حداقل در روزهای ابتدایی پس از هاوینگ، نصف خواهد شد. این موضوع علاوه بر نصف شدن اخیر قیمت بیت کوین باعث افزایش نگرانی ماینرها می‌شود.

طبق گزارش Decrypt، ماینرها دستگاه های خود را خاموش کرده اند. ماینرهای چینی که به روند صعودی قیمت امید داشتند، به دلیل عدم سودآوری فعالیت خود را متوقف کرده و دستگاه های خود را فروخته اند. هش ریت بیت کوین نیز نسبت به بالاترین میزان خود در سال ۲۰۲۰ تقریبا نصف شده است.

با تمام این تفاسیر جای تعجبی ندارد که شاهد نصف شدن درآمد ماینینگ نیز باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.