دانشگاه بحرین مدارک تحصیلی را بر روی بلاک چین صادر خواهد کرد

دانشگاه بحرین مدارک تحصیلی را بر روی بلاک چین صادر خواهد کرد
خلاصه اخبار

طبق گزارش رسانه‌ محلی انگلیسی‌زبان ترید عربیا (Trade Arabia) در تاریخ ۱۳ ژانویه (۲۳ دی)، دانشگاه بحرین مدارک خود را با استفاده از پلتفرم بلاک چین بلاک‌سرتس (Blockcerts) صادر خواهد کرد.

بنا به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، این دانشگاه استاندارد باز بلاک‌سرتس را به همراه یادگیری ماشین به کار خواهد گرفت. بلاک‌سرتس یک استارتاپ ارائه‌دهنده‌ سیستم صدور اسناد رسمی و قابل بازبینی است که از فرمت بلاک چین محور بهره می‌برد.
براساس گزارش کوین تلگراف در ماه سپتامبر سال گذشته، دولت بحرین بر اهمیت فناوری بلاک چین در اقتصاد این کشور تأکید داشته و درعین حال خواستار نظارت هرچه بیشتر بر فضای سایبری است.
عبدالحسین میرزا، وزیر اداره‌ی آب و برق کشور بحرین، در این باره تصریح کرد:
توانایی بلاک چین در محافظت از داده‌های کاربران نشانه‌ی واقعی از پیشرفت است، به‌ویژه آنکه می‌توان از آن در انواع شرکت‌ها در صنایع مختلفی ازجمله امنیت فضای سایبری استفاده کرد.
به گزارش امروز رسانه‌ی خبری ترید عربیا، ابتکاری که دانشگاه در حوزه بلاک چین انجام داده، بخشی از راهکار کلی دیجیتالی کردن یادگیری سیار است.
طبق گزارش اخیر کوین تلگراف، موسسه‌ی فناوری ماساچوست (MIT) نیز به‌عنوان بخشی از برنامه‌ آزمایشی خود، از اواسط ماه اکتبر ۲۰۱۷ به بیش از ۱۰۰ دانشجوی فارغ‌التحصیل خود با استفاده از بلاک چین گواهی‌نامه‌ دیجیتالی ارائه داده است.

کوین تلگراف درنتیجه‌ تحلیلی که از این پروژه به عمل آورد، اعلام کرد که دانشگاه اِم‌آی‌تی با هدف توزیع مدارک تحصیلی تغییرناپذیر و غیرقابل مداخله، از طریق پلتفرم بلاک‌سرتس و با بهره‌گیری از بلاک چین بیت کوین این مدارک را صادر می‌کند.
تیم توسعه‌دهنده‌ی بلاک‌سرتس این‌گونه توضیح داد:
بلاک سرتس سیستم صدور مدرک غیرمتمرکزی را فراهم می‌کند. بلاک چین بیت کوین اعتمادسازی می‌کند و این مدارک قابل بازبینی و غیرقابل مداخله هستند. از بلاک‌سرتس می‌توان برای صدور مدرک در زمینه‌های تحصیلی، شغلی و نیروی کار استفاده کرد.