خرید بانک های مرکزی قیمت طلا را به بیش از 1400 دلار خواهد رساند

خرید بانک های مرکزی قیمت طلا را به بیش از 1400 دلار خواهد رساند
خلاصه اخبار

تحلیلگران موسسه تی دی اس بر این باورند که خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان موجب افزایش چشمگیر قیمت طی ماه های آینده خواهد شد.

به گزارش سیگنال به نقل از طلا، موسسه تی دی اس در تازه ترین تحلیل خود نوشت: اگر بانک های مرکزی سراسر جهان به خرید طلا ادامه داده و ذخایر خود را افزایش دهند، قیمت طلا در سال 2020 میلادی به 1400 دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش بارت ملک تحلیلگر برجسته موسسه تی دی اس گفت: بانک های مرکزی جهان همچنان به خرید طلا ادامه می دهند. پیش بینی ما این است که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به 1350 دلار و در سال 2020 به 1400 دلار خواهد رسید.

وی افزود: سیاست های محتاطانه پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا موجب خواهد شد تا ارزش دلار با کاهش روبرو شود و بانک های مرکزی جهان تمایل بیشتری برای خرید طلا داشته باشند.

میزان ذخایر طلای بانک های مرکزی جهان نسبت به سال 2009 میلادی بیش از 13 درصد رشد داشته که این رقم معادل 3900 تن است. پیش بینی می شود این رقم طی دو سال آینده نیز 800 تن دیگر افزایش یابد.

طلا هم اکنون حدود 10 درصد کل ذخایر ارزی جهان را تشکیل می دهد. روسیه چین مکزیک هند و سایر اقتصادهای نوظهور در حال افزایش ذخایر طلای خود هستند.