خارجی‌ها برای خرید نفت ایران از بورس کد گرفتند

خارجی‌ها برای خرید نفت ایران از بورس کد گرفتند
خلاصه اخبار

فهرست عناوین مدیرعامل بورس انرژی گفت: برخی کشورها از طریق سفارت‌خانه‌ها خواهان کسب اطلاعات درباره خرید نفت از بورس بوده‌اند و شماری هم به طور مستقیم مراجعه و حتی کد معاملاتی گرفته اند. به گزارش سیگنال به نقل از انجمن بورس ایران، سیدعلی حسینی با بیان اینکه زمان مرحله جدید عرضه نفت خام در بورس […]

مدیرعامل بورس انرژی گفت: برخی کشورها از طریق سفارت‌خانه‌ها خواهان کسب اطلاعات درباره خرید نفت از بورس بوده‌اند و شماری هم به طور مستقیم مراجعه و حتی کد معاملاتی گرفته اند.

به گزارش سیگنال به نقل از انجمن بورس ایران، سیدعلی حسینی با بیان اینکه زمان مرحله جدید عرضه نفت خام در بورس هنوز مشخص نشده به ایرنا گفت: شورای عالی هماهنگی اقتصادی با تداوم عرضه نفت در بورس موافقت کرده و براین اساس مرحله جدید عرضه پس از آماده‌سازی توسط وزارت نفت انجام خواهد شد.

وی درباره تسویه 100 درصد ریالی پول خرید نفت نیز گفت: درخواست‌های متعددی توسط مشتریان برای تسویه همه پول خرید به صورت ریالی ارائه شده است.

این مقام مسئول درباره حجم عرضه نفت در بورس نیز افزود: در هفته‌های اخیر پیشنهادات و درخواست‌های فراوانی برای خرید نفت ارائه شده که نشان می‌دهد جذابیت عرضه نفت بالاست بنابراین محدودیتی برای میزان عرضه توسط شرکت ملی نفت وجود ندارد.

حسینی به استقبال خارجی‌ها از خرید نفت اشاره کرد و گفت: از نظر شمار مشتریان خرید نفت، مشکل و محدودیتی وجود ندارد و تنها مساله‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد موضوع بی‌ثباتی بازارهای جهانی نفت و روند نزولی آن است.