حمله‌های هوایی و زمینی اشغالگران علیه اردوگاه‌های آوارگان

حمله‌های هوایی و زمینی اشغالگران علیه اردوگاه‌های آوارگان
خلاصه اخبار

تشدید حمله‌های هوایی و توپخانه ای علیه اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در غزه و هشدار یونیسف نسبت به وخامت اوضاع این باریکه از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

خبرگزاری مهر ، گروه بین الملل : جنگنده‌ها و توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به صورت همزمان بامداد امروز سه شنبه بخش‌های مختلف نوار غزه را به ویژه محل استقرار آوارگان فلسطینی هدف قرار دادند.

حمله‌های هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز منازل مسکونی در اردوگاه المغازی را واقع در مرکز نوار غزه بمباران کردند.

گزارش‌های خبری حاکی از آن است که حمله‌های هوایی رژیم صهیونیستی به شدت محله البرازیل را واقع در رفح به شدت هدف قرار دادند.

در جریان این حمله‌ها یک دختر بچه فلسطینی به شهادت رسیده و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند.

در همین راستا توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز بخش‌های شرقی و غربی خان یونس را واقع در جنوب نوار غزه هدف قرار داد.

حمله‌های هوایی و زمینی اشغالگران علیه اردوگاه‌های آوارگان

همچنین صدای انفجارهای شدید از بخش‌های غربی شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه به گوش رسیده است.

در جریان بمباران اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه نیز تعدادی شهید و زخمی در میان آوارگان فلسطینی برجای ماند.

شهادت جوان فلسطینی در حمله اشغالگران به کرانه باختری

از سوی دیگر حمله‌های وحشیانه عناصر ارتش رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف کرانه باختری همچنان ادامه دارد.

نظامیان اشغالگر بامداد امروز به شهر قلقیلیه واقع در شمال کرانه باختری حمله کردند. در جریان یورش این عناصر به شهر مذکور یک جوان فلسطینی به شهادت رسید.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که عناصر اشغالگر با سلاح، نیروهای امدادرسان را تهدید کرده و مانع از ورود آن‌ها به شهر قلقیلیه برای کمک رسانی به زخمی‌ها شده اند.

منطقه سموع واقع در جنوب الخلیل نیز شاهد حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست و تفتیش خانه‌ها توسط این عناصر اشغالگر بود.

عناصر اشغالگر بامداد امروز به شهر جنین و شهرک بیت ریما در شمال غربی رام الله واقع در کرانه باختری نیز یورش بردند.

گزارش‌های خبری حاکی از آن است که اشغالگران صهیونیست بامداد امروز سه‌شنبه همراه با ده‌ها خودروی نظامی و بولدوزر به شهر جنین در کرانه باختری یورش برده و همزمان با نیروهای مقاومت فلسطین درگیر شده و عملیات تخریب خیابان‌ها و زیرساخت‌های موجود در این منطقه‌ها را آغاز کردند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که که ده‌ها دستگاه خودروی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی همراه با تعدادی بولدوزر به شهر و اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری اشغالی از محور خیابان حیفا یورش بردند.

عملیات نیروهای فلسطینی علیه اشغالگران در کرانه باختری

از سوی دیگر گردان خلیل الرحمن واقع در کرانه باختری اعلام کرد که نیروهای مقاومت موفق شدند عناصر صهیونیست را در نزدیکی شهرک اشغالی کرمی تسور واقع در منطقه بیت امر هدف قرار دهند.

این گردان فلسطینی تاکید کرد: رزمندگان مجاهد توانستند عناصر صهیونیست را گلوله باران کرده و بعد از آنکه تعدادی از آن‌ها را به هلاکت رسانده و یا زخمی کنند به مقرهای خود بازگردند.

حمله‌های هوایی و زمینی اشغالگران علیه اردوگاه‌های آوارگان

در همین راستا رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند نیروهای مقاومت با عناصر صهیونیست در نزدیکی زواتا واقع در شمال غرب نابلس درگیر شدند.

منابع فلسطینی از رویارویی مسلحانه میان جوانان مبارز و نظامیان متجاوز در شهر جنین خبر دادند. نیروهای مقاومت فلسطین عناصر صهیونیست را در اردوگاه بلاطه واقع در شرق نابلس نیز هدف عملیات ضدصهیونیستی خود قرار دادند.

شهادت دختربچه فلسطینی در یک درمانگاه به دلیل قطع برق

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که عناصر صهیونیست در نوار غزه جنایت دیگری را علیه ساکنان این منطقه رقم زدند.

بر اساس این گزارش‌های خبری، یک دختر بچه فلسطینی که در درمانگاه ناصر واقع در خان یونس در جنوب نوار غزه بستری بود در اثر قطع جریان برق این درمانگاه به شهادت رسید.

درمانگاه ناصر از چند روز گذشته تاکنون تحت محاصره عناصر اشغالگر بوده و آب و برق این درمانگاه توسط آن‌ها قطع شده است.

شبکه المیادین چند روز قبل گزارش داده بود که حمله‌های وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی درمانگاه ناصر را واقع در غرب خان یونس در جنوب نوار غزه هدف قرار داد.

بر اساس این گزارش تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی با حمله‌های خود طبقه‌های بالایی درمانگاه ناصر را تخریب کردند.

رسانه‌های خبری گزارش داده بودند که در جریان تیراندازی تک تیراندازهای ارتش رژیم صهیونیستی به سمت آوارگان فلسطینی در ورودی درمانگاه ناصر دست کم چهار فلسطینی به شهادت رسیده و زخمی شدند.

هفت هزار کودک فلسطینی خانواده‌های خود را از دست داده اند

از سوی دیگر سخنگوی دفتر صندوق کودکان سازمان ملل متحد «یونیسف» در گفتگو با شبکه الجزیره اعلام کرد: هفت هزار کودک در نوار غزه خانواده‌های خود را از دست داده اند.

وی در ادامه افزود: شرایط در این باریکه وخیم‌تر شده است.

سخنگوی دفتر صندوق کودکان سازمان ملل متحد تصریح کرد: شرایط نوار غزه در حالی رو به وخامت رفته است که شاهد تهدیدات تل آویو مبنی بر اجرای یک عملیات نظامی در رفح واقع در جنوب این باریکه هستیم.

«کریم خان»، دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری روز دوشنبه در بیانیه‌ای که در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد، نوشت: عمیقاً نگران گزارش‌ها از بمباران و احتمال حمله زمینی نیروهای اسرائیلی در رفح هستم.

این مقام دیوان رسیدگی به جنایات جنگی هشدار داد: دفتر من فعالانه ارتکاب هر گونه جنایتی را بررسی می‌کند. کسانی که قوانین را نقض می‌کنند، پاسخگو خواهند شد.

در حال تکمیل

مرجع: مهر