حضور 40 هیئت عالیرتبه تجاری خارجی در نمایشگاه‌های صادراتی ایران

حضور 40 هیئت عالیرتبه تجاری خارجی در نمایشگاه‌های صادراتی ایران
خلاصه اخبار

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در نمایشگاه‌های توانمندی صادراتی ایران که در اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار می‌شود، میزبان ۴۰ هیئت عالیرتبه تجاری و ۶ وزیر خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران اظهار داشت: با برگزاری این نمایشگاه مسیر تجاری ایران را تغییر خواهیم داد. بر این اساس به دنبال توسعه عرضه کالاهای غیرنفتی و گسترش روابط با دیگر کشورها هستیم.

وی افزود: در نمایشگاه امسال علاوه بر کشورهایی که از گذشته با‌ آنها ارتباط مناسبی داشتیم، به دنبال توسعه روابط با کشورهای شرق آسیا، آمریکای جنوبی و لاتین، کشورهای آفریقایی هستیم که امیدواریم از تجارت با آنها بازخورد مناسبی نیز به دست آوریم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با توجه به استقبال زیاد تجار خارجی، ما با مشکل کمبود هتل برای اسکان آنها مواجه هستیم، افزود: امیدواریم که 3 تا4 هزار تاجر خارجی از این نمایشگاه بازدید کنند.

ضیغمی تصریح کرد: ظرفیت مناسبی در بخش‌های پتروشیمی، معدنی و … برای عرضه به تجار خارجی وجود دارد. امیدواریم برگزاری این نمایشگاه منجر به افزایش صادرات غیرنفتی کشور شود.

وی ادامه داد: مقامات خارجی زیادی علاقه‌مند به حضور در این نمایشگاه بودند. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده میزبان 40 هیئت عالی‌رتبه و 6 وزیر در نمایشگاه‌های توانمندی‌های صادراتی ایران که در اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار می‌شود هستیم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در این نمایشگاه تلاش شده که فعالیت‌های دانش‌بنیان ایران در معرض دید بازدیدکنندگان خارجی قرار بگیرد تا بتوانیم تجارت این بخش را افزایش دهیم که ارز افزوده بیشتری نیز برای کشور دارد.

ضیغمی در پایان گفت: با تنوع مقاصد صادراتی ایران می‌توانیم سهم بیشتری از بازارها را در اختیار تجار داخلی قرار دهیم.

مرجع: تسنیم