حرکت کیف پول های بیت کوین به سمت شبکه لایتنینگ!

حرکت کیف پول های بیت کوین به سمت شبکه لایتنینگ!
خلاصه اخبار

فهرست عناوین کیف پول های جدید و کاربرپسند لایتنینگ نظیر بلووالت (Bluewallet) سردمدار و پیشروی آینده پرداخت ها می‌باشند. اکنون کاربران می‌توانند پرداخت های لایتنینگ را از گوشی های همراه دریافت و ارسال کنند. این امر می‌تواند انقلابی در آینده پرداخت های آنلاین ایجاد کند. به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاک چین، برنامه […]

کیف پول های جدید و کاربرپسند لایتنینگ نظیر بلووالت (Bluewallet) سردمدار و پیشروی آینده پرداخت ها می‌باشند. اکنون کاربران می‌توانند پرداخت های لایتنینگ را از گوشی های همراه دریافت و ارسال کنند. این امر می‌تواند انقلابی در آینده پرداخت های آنلاین ایجاد کند.


به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاک چین، برنامه کیف پول بلووالت (Bluewallet) اکنون از قابلیت صدور فاکتور و دریافت پرداخت های شبکه لایتنینگ در گوشی تلفن همراه پشتیبانی می‌کند.
کیف پول ساتوشی (Satoshi) نیز یکی دیگر از برنامه های موبایلی کاربر پسند است که بر بازار استرالیا متمرکز است. کیف پول های شبکه لایتنینگ (LN) دیگری نیز وجود دارد که اخیرا عرضه شده اند، اما برای شروع، بلووالت و کیف پول ساتوشی به دلیل سادگی آسانترین آنها می‌باشند.
کاربران استرالیایی می‌توانند برای ارسال بیت کوین از طریق شبکه لایتنینگ به منظور پرداخت قبض و خرید محصولات در مراکزی نظیر فرودگاه بریزبین (Brisbane Airport) و خدمات آنلاینی نظیر تیپین (Tippin) از کیف پول ساتوشی استفاده کنند.

این دو کیف پول کاربرپسند، ارسال و دریافت پرداخت ها را بسیار آسان می‌کنند. به علاوه، تراکنش های انجام شده توسط این دو برنامه می‌تواند کمتر از یک سنت باشد.

ریزتراکنش های آنلاین امکان پذیر می‌شوند

چنج تیپ (ChangeTip) در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد و به کاربران بیت کوین امکان ارسال ریزپرداخت ها در سراسر شبکه های اجتماعی را می داد. متاسفانه این سرویس ظاهرا از نظر اقتصادی به صرفه و امکان پذیر نبود. کارمزدهای تراکنش داخل زنجیره و مدت زمان مورد نیاز برای تایید تراکنش باعث می شد پرداخت ها و به خصوص ارسال مقادیر کم توسط این سرویس برای کاربران تجربه خوشایندی نباشد. سرانجام این سرویس در سال ۲۰۱۶ و پس از آنکه شرکت Airbnb آن را تصاحب کرد تعطیل شد.
اما اکنون، کیف های پولی که در بالا به آن ها اشاره شد می‌توانند این کار را انجام دهند زیرا تراکنش ها در حال حاضر آنی می‌باشند و پرداخت های شبکه لایتنینگ تقریبا هیچ هزینه ای ندارند.
تیپین (Tippin) یکی از برنامه های نوید بخش برای ریزپرداخت های آنلاین می‌باشد که همانند چنج تیپ است اما برای ارائه تجربه بهتر از قابلیت پرداخت های شبکه لایتنینگ استفاده می‌کند. سرویس مشابه دیگری در ردیت (Reddit) استفاده می‌شود. ربات شبکه لایتنینگ (LN tipbot) به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از فرمان های متنی بر بستر این پلتفرم پرداخت و یا کمک مالی کنند.
هرچند باید اذعان داشت که این قابلیت در مراحل اولیه می‌باشد اما ورود کیف های پول دو جهته و با کاربرد آسان شبکه لایتنینگ به کاربران این امکان را می‌دهد که کمک های مالی را با استفاده از گوشی تلفن همراه طی چند ثانیه جمع آوری کنند‌
برای مثال دریافت کمک مالی به این صورت خواهد بود:

ده هزار ساتوشی که معادل ۴۰ سنت می‌شود. اگر می‌خواهید این پول را در بلووالت دریافت کنید تنها کافی است که بر روی دکمه “برداشت” کلیک کنید تا وارد صفحه بعد شوید:

سپس شماره فاکتور را در قسمت مربوطه وارد کنید. شماره فاکتور را می‌توانید با کلیک بر روی دکمه “دریافت” در کیف پول لایتنینگ خود تولید کنید. مقدار برداشت خود را مشخص کنید، برای مثال مقدار ۱۰ هزار ساتوشی را وارد کنید و توضیحاتی برای خود بنویسید:

بر روی دکمه “ایجاد” کلیک کنید تا فاکتور تولید شود:

آدرس فاکتور را در قسمت مربوطه وارد کنید و پیام را برای ربات شبکه لایتنینگ ردیت ارسال کنید. فاکتور طی ۱۰ الی ۱۵ ثانیه پرداخت می‌شود و سپس فاکتور بلووالت پیام زیر را نشان می‌دهد:

موجودی ساتوشی کیف پول لایتنینگ شما بر اساس مقدار دریافت شده خواهد بود.
کل این فرآیند سریع می‌باشد و تنها چند ثانیه طول می‌کشد. به علاوه، کارمزد و هزینه آن بسیار کم است. در واقع به قدری کم است که فقط دو صفر ‌پس از اعشار نشان داده می‌شود. بنابراین از یک سنت هم کمتر است. هم چنین این فرآیند برای مقادیر کمتر از ۱۰ ساتوشی نیز بدون نقص عمل می‌کند.

اکنون بیت کوین می‌تواند مقیاس پذیرتر از ویزاکارت شود

ورود نسل جدید کیف های پول موبایلی، چشمه ای از آینده پرداخت های آنلاین را نشان می‌دهد. باید اذعان داشت که هم چنان مشکلاتی وجود دارد. مشکلاتی نظیر ناتوانی در برداشت ساتوشی از کیف پول شبکه لایتنینگ و ارسال آن به کیف پول بیت کوین داخل زنجیره. اما این قابلیت نیز به زودی برای بلووالت (Bluewallet) معرفی خواهد شد.
در این بین، شبکه لایتنینگ با سرعت زیادی در حال رشد است و اکنون ظرفیت بیش از ۵ هزار نود و بیش از ۲ میلیون دلار را دارد.
توسعه این قابلیت بر بستر بیت کوین، در آینده پرداخت های سریع و ارزان آنلاین را به وجود خواهد آورد. این امر باعث می‌شود آلتکوین ها که به منظور تراکنش های سریعتر و ارزانتر طراحی شده اند از گردونه رقابت خارج شوند.
قبل از شبکه لایتنینگ، بیت کوین می‌توانست تقریبا ۷ تراکنش در ثانیه مدیریت کند. منتقدان بیان می‌کردند که همین ویژگی باعث جلوگیری رقابت بیت کوین با کارت های اعتباری پرداخت نظیر ویزاکارت می‌شود که تا ۴۵ هزار تراکنش در ثانیه را پردازش می‌کنند.
اما شبکه لایتنینگ بیت کوین این نوید را می‌دهد که نه تنها میلیون ها تراکنش در ثانیه را پردازش می‌کند، بلکه پرداخت هایی کمتر از یک سنت و حتی کمتر از یک ساتوشی را امکان پذیر می‌کند، ویژگی که داخل زنجیره امکان پذیر نیست‌.
این امر قطعا می‌تواند پذیرش بیت کوین را بهبود بخشد. اما این فناوری می‌تواند به شیوه های دیگر نیز انقلابی ظاهر شود.
امکان پذیر شدن ریزتراکنش ها باعث ایجاد روش های جدیدی از مفهوم کسب درآمد آنلاین خواهد شد. این موضوع بدان معناست که کسب درآمدهای نوآورانه آنلاین به سمت جدیدی جریان یابد. به علاوه، کسب و کارهای نوآورانه آنلاینی شکل می‌گیرد که سیستم های دارای سانسور و مبتنی بر تبلیغات فعلی را به چالش می‌کشند.