ثبت سفارش چای آغاز شد/ واردات چای سریلانکا در برابر طلب نفتی

ثبت سفارش چای آغاز شد/ واردات چای سریلانکا در برابر طلب نفتی
خلاصه اخبار

مدیرعامل انجمن تخصصی محصول چای ایران گفت: بعد از یک وقفه در واردات چای ثبت سفارش این محصول آغاز شده است و چای سیلان سریلانکا با طلب نفتی که از این کشور داریم، تهاتر می‌شود.

احمد رضا بخشی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه نیاز به واردات چای سالانه 400 تا 500 میلیون دلار است اظهارداشت: با توجه به توقف مقطعی واردات چای اکنون با افزایش قیمت این محصول در بازار مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه امکان ثبت سفارش چای سریلانکا وجود دارد افزود: وزارت جهاد کشاورزی دوباره شرایط واردات چای به کشور را فراهم کرده و تهاتر چای سیلان سریلانکا با طلب نفتی آغاز شده است و امکان ثبت سفارش از سریلانکا و هند فراهم است.

مدیرعامل انجمن تخصصی چای، دمنوش و فرآورده‌های گیاهی ادامه داد:ثبت سفارش چای علاوه بر سریلانکا از هند نیز انجام می شود اما با توجه به طلب نفتی بخش عمده واردات از سریلانکا خواهد بود.

بخشی گفت: وقفه صورت گرفته در زمینه ثبت سفارش لطمه‌ای به صنعت چای و سبد خانوار وارد کرد اما این مشکلات در حال رفع شدن است و سال آینده سال آرامی در حوزه صنعت چای خواهیم داشت و با عرضه مناسب، قیمت چای کاهش خواهد یافت.

مرجع: تسنیم