تکذیب اخبار مربوط به توقف سامانه نیما

تکذیب اخبار مربوط به توقف سامانه نیما
خلاصه اخبار

فهرست عناوین روابط عمومی بانک مرکزی برخی اخبار درباره توقف فعالیت سامانه نیما را تکذیب کرد. به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، در پی انتشار اخباری در بعضی از رسانه‌ها درخصوص سامانه نیما اعم از عدم فعالیت این سامانه و نوسانات نرخ خرید و فروش معاملات روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:نه‌تنها توقف فعالیت […]

روابط عمومی بانک مرکزی برخی اخبار درباره توقف فعالیت سامانه نیما را تکذیب کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، در پی انتشار اخباری در بعضی از رسانه‌ها درخصوص سامانه نیما اعم از عدم فعالیت این سامانه و نوسانات نرخ خرید و فروش معاملات روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:نه‌تنها توقف فعالیت سامانه نیما صحت ندارد و فعالیت صادرکنندگان و واردکنندگان در این سامانه با قوت ادامه دارد بلکه در روزهای اخیر شاهد ثبات در تعداد و حجم معاملات در جهت جذب ارز حاصل از صادرات و تامین ارز واردات هستیم.
همچنین از ابتدای اجرای سیاست‌های جدید ارزی در مردادماه، میزان معاملات و میانگین نرخ خرید و فروش ارز در سامانه نیما به صورت روزانه و هفتگی در سایت سناریت به آدرس sanarate.ir و در قالب “گزارشات خرید و ‌فروش ارز در سامانه نیما” برای عموم قابل مشاهده است.
در پایان یادآور می‌شود اقدامات و سیاست‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای آرامش و ثبات بازار ارز با جدیت ادامه خواهد داشت و انتشار شایعاتی از این دست خللی در اراده این بانک برای ایجاد شفافیت در بازار ارز به وجود نخواهد آورد.