تولید نفت روسیه کاهش یافت

تولید نفت روسیه کاهش یافت
خلاصه اخبار

اطلاعات وزارت انرژی روسیه نشان می‌دهد تولید نفت این کشور در ژانویه به ۱۱/۳۸ میلیون بشکه در روز کاهش یافته که ۳۵ هزار بشکه نسبت به اکتبر ۲۰۱۸ پایین تر است.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، اطلاعات وزارت انرژی روسیه نشان می‌دهد تولید نفت این کشور در ژانویه به 11/38 میلیون بشکه در روز کاهش یافته که 35 هزار بشکه نسبت به اکتبر 2018 پایین تر است. سطح تولید اکتبر مبنای کاهش تولید طبق توافق اوپک بود، ولی روسیه هنوز تا هدف مورد توافق فاصله دارد.
تولید روسیه کمتر از رکورد ماهانه 11.45 میلیون بشکه ماه دسامبر است. از نظر وزنی، تولید نفت روسیه در ماه ژانویه به 48.113 میلیون تن در مقایسه با 48.442 میلیون تن ماه دسامبر رسید.

صادرات نفت روسیه در ژانویه هم به 4.313 میلیون بشکه نسبت به 4.496 میلیون بشکه در روز ماه دسامبر کاهش یافت.

رزنفت، بزرگترین تولید کننده نفت روسیه تولید نفت خود را 0.1 درصد در ماه گذشته نسبت به ماه دسامبر کاهش داد، در حالی که لاک اویل، دومین تولیدکننده بزرگ این کشور تولید خود را 0.8 درصد پایین آورد .
تولید در گزپروم نفت، بازوی نفتی شرکت گزپروم، 0.1 درصد افزایش یافت. الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت که کل کاهش تولید این کشور 50 هزار بشکه در روز در ژانویه نسبت به ماه اکتبر خواهد بود.

اوپک و سایر تولیدکنندگان برتر نفت جهان در ماه دسامبر توافق کردند در کل 1.2 میلیون بشکه تولید نفت را برای حمایت از قیمت نفت و تعادل بازار کاهش دهند. 230 هزار بشکه از این مقدار کاهش بر عهده روسیه است که باید در سه ماهه اول 2019 به آن برسد.

نواک همچنین گفت روسیه نمی تواند به دلیل محدودیت های فنی به سرعت تولید خود را تا این حد کاهش دهد ولی سعی می کند هر چه سریعتر این کار را انجام دهد. کاهش آهسته تر از حد انتظار تولید روسیه باعث اعتراض عربستان شد. مقامات و تحلیلگران روسیه گفتند که کاهش تولید به خاطر زمستان سخت روسیه و یخ زدن چاه ها، یک چالش برای این کشور است.

عرضه نفت اوپک در ژانویه بیشترین کاهش را طی دو سال داشت. تولید گاز طبیعی روسیه در ماه گذشته 67.43 میلیارد متر مکعب یا 2.18 میلیارد مترمکعب در روز در مقایسه با 67.04 میلیارد مترمکعب ماه دسامبر بود.