تولید جهانی گاز بالاترین رشد را طی یک دهه گذشته تجربه کرد

تولید جهانی گاز بالاترین رشد را طی یک دهه گذشته تجربه کرد
خلاصه اخبار

تولید جهانی گاز در سال میلادی گذشته ۱۶۴ میلیارد متر مکعب افزایش یافت که نشان دهنده بیشترین رشد تولید از ۲۰۱۰ تا حالا است.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم ، تولید جهانی گاز در سال میلادی گذشته 164 میلیارد متر مکعب افزایش یافت که نشان دهنده بیشترین رشد تولید از 2010 تا حالا است.
طبق گزارش ریستاد انرژی، رشد سالانه جهانی از آمریکای شمالی ناشی می‌شود که مسئول 71 میلیارد مترمکعب افزایش تولید گاز است‌ پس از آن خاورمیانه با 39 میلیارد متر مکعب قرار دارد. اروپا تنها منطقه ای است که کاهش تولید را در 2018 تجربه کرده است .
ریستاد انرژی پیش بینی می کند افزایش تولید در سال های آتی ادامه یابد. انتظار می رود میانگین رشد سالانه از 2017 تا 2021 ، 115 میلیارد متر مکعب باشد که از رشد سالانه در دوره 2011 تا 2017 ، 90 درصد بیشتر است .
آمریکای شمالی همچنان سر آمد رشد جهانی تولید گاز خواهد بود چون وارد یک دوره تحول و تغییر در توسعه گاز طبیعی مایع شده است .
ریستاد انرژی، شرکت مستقل تحقیقات و مشاوره انرژی در نروژ با کارکنانی از سراسر جهان انتظار دارد تولید گاز آمریکا به تقریباً هزار میلیارد متر مکعب در روز تا 2015 برسد .
ضعیف‌ترین رشد سالانه جهانی بین سال‌های 2015 تا 2016 دیده شد. در آن زمان تولید گاز تنها 12 میلیارد مترمکعب رشد داشت. این مدت تنها دوره ای بود که تولید سالانه آمریکای شمالی کاهش یافت .