تلاش کره‌ای‌ها برای خرید میعانات پارس‌جنوبی

تلاش کره‌ای‌ها برای خرید میعانات پارس‌جنوبی
خلاصه اخبار

شرکت «هیوندای اویل‌بانک» کره‌جنوبی نخستین محموله میعانات پارس‌جنوبی ایران را در اواسط فوریه دریافت خواهد کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد ، یک منبع آگاه با بیان خبر فوق گفت: شرکت «هیوندای اویل‌بانک» در مجموع شش تا هفت میلیون بشکه میعانات پارس‌جنوبی ایران را از اواسط فوریه تا اواخر آوریل دریافت خواهد کرد. پایگاه خبری «اس‌اند‌پی گلوبال پلاتس» پیش از این گزارش کرده بود واردات از سوی «هیوندای اویل‌بانک» در حالی قرار است انجام بگیرد که شرکت‌های «هانوآ توتال» و «اس‌کی اینووشین» نیز قرار است نخستین محموله‌های میعانات پارس‌جنوبی را تحویل بگیرند یا پیش از این دریافت کرده‌اند.

به گفته یک منبع آگاه در سئول، نفتکش سوئزمکس «سیلیویا ۱» حدود یک میلیون بشکه میعانات پارس‌جنوبی را ۱۹ ژانویه در بندر اینچئون برای «اس کی اینچئون پتروکم» که زیرمجموعه «اس‌کی اینووشین» است و یک اسپیلیتر میعانات به ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه در روز را اداره می‌کند، تخلیه کرد. شرکت «اس‌کی اینووشین» دومین محموله میعانات پارس‌جنوبی به میزان یک میلیون بشکه را ۳۱ ژانویه در بندر اینچئون از نفتکش سانا دریافت خواهد کرد.

در این بین، شرکت «هانوآ توتال» قرار است یک محموله میعانات پارس‌جنوبی به میزان سه تا پنج میلیون بشکه را در فوریه تحویل بگیرد. قیمت محموله میعانات پارس‌جنوبی برای «هیوندای اویل بانک» مشخص نیست با این حال معامله‌گران اظهار کردند احتمالا مشابه قیمت قرارداد پارس‌جنوبی است که «هانوآ توتال» امضا کرده و حدود ۵/ ۲ دلار در هر بشکه نسبت به قیمت پایه دبی‌پلاتس ارزان‌تر است.