پایان چالش بزرگ صنعت پالایشی + جدول تعدیلات

پایان چالش بزرگ صنعت پالایشی + جدول تعدیلات
خلاصه اخبار

پالایشی‌ها شفاف‌سازی‌های خود را راهی کدال کردند و از تعدیل‌های مثبت در صورت‌های مالی خود خبر دادند.

اصلاح دستورالعمل قیمت خوراک و فرآورده‌های پالایشی که در تاریخ 23 دی 1402 ابلاغ و نوسانات بازار سهام را دو چندان کرده بود، با ابلاغ تصویب‌نامه هیات دولت مبنی بر اصلاح دستورالعمل اخیر نرخ خوراک و فرآورده‌های پالایشی، به چالش بزرگ صنعت پالایشی پایان داد.

با تصویب ابلاغیه دستورالعمل نرخ خوراک از سوی هیات دولت، پالایشگاه‌ها موظف به افشای آثار آن شدند. پالایشی‌ها شفاف‌سازی‌های خود را راهی کدال کردند و از تعدیل‌های مثبت به واسطه این ابلاغیه در صورت‌های مالی خود خبر دادند.

این تعدیل‌های مثبت که در کدال افشا شده، منجر به افزایش سود خالص هر سهم هر یک از نمادهای مذکور خواهد شد.

در روزهای اخیر نرخ اسناد خزانه اسلامی که به عنوان یکی از ریسک‌های بازار سهام‌محسوب می‌شد، با کاهش معناداری همراه شده و به زیر سطح 30 درصد رسیده است. هم‌چنین با توجه به تمایلات افزایشی دلار در بازار آزاد و رشدی که در چند وقت اخیر در دلار حواله حادث شده، می‌توان به این اصلاحیه و کاهش P/E سهام پالایشی حاضر در بازار نیز امیدوار بود تا اقبال عمومی را به سمت تالار شیشه‌ای باز گرداند. از سوی دیگر اصلاحیه‌های این چنینی پالس مثبتی را از سمت و سوی تصمیمات سیاست‌گذار روانه بورس می‌کند، بدین معنا که در تصمیم‌گیری‌های کلان، مساله بازار سرمایه نیز در اولویت قرار می‌گیرد و می‌توان بخشی از اعتماد از دست رفته بازار را از این طریق برگرداند.

جدیدترین تحلیل‌ها در کانال تلگرام تحلیل با سیگنال