تصمیم «فولاد» برای افزایش سرمایه

تصمیم «فولاد» برای افزایش سرمایه
خلاصه اخبار

مجوز افزایش سرمایه سنگین و جذاب فولاد مبارکه از محل سود انباشته توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد و به این ترتیب سرمایه شرکت با ۷۳ درصد رشد از ۷ هزار و ۵۰۰ به ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس، طهمورث جوانبخت؛ سرپرست معاونت اقتصادی و مالی فولاد مبارکه تاکید دارد: افزایش سرمایه به‌منظور اصلاح ساختار مالی با توجه به مخارج انجام‌شده جهت تکمیل طرح‌های در دست اجرا، مشارکت انجام‌شده در افزایش سرمایه شرکت‌های فرعی و وابسته، تملک سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و سرمایه در گردش موردنیاز جهت برنامه‌های آتی شرکت انجام می‌گیرد.

وی با تاکید اینکه با ثبت این افزایش سرمایه، فولاد مبارکه جایگاه بزرگ‌ترین شرکت بورسی را از آن خود خواهد کرد، درخصوص تاریخ برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت تصریح کرد: این مجمع روز چهارشنبه ۲۴ بهمن‌ در سپاهان‌شهر برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص عملکرد شرکت در ۹ماه سال ۹۷ تصریح کرد: درآمد فولاد مبارکه در بازه زمانی مذکور نسبت به‌مدت مشابه سال قبل با افزایش ۴۶ درصدی به ۱۶ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان رسید.