تداوم نفت ارزان درصورت عدم کاهش عرضه جهانی

تداوم نفت ارزان درصورت عدم کاهش عرضه جهانی
خلاصه اخبار

فهرست عناوین شرکت خدمات مالی و بانکداری جی پی مورگان هشدار داد اگر اعضای اوپک به توافق کاهش تولید پایبند نمانند، شاخص نفت خام برنت در همان قیمت پایین تا پایان سال ۲۰۱۹ باقی خواهد ماند . به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم ، رئیس بخش نفت و گاز آسیا پسیفیک جی پی […]

شرکت خدمات مالی و بانکداری جی پی مورگان هشدار داد اگر اعضای اوپک به توافق کاهش تولید پایبند نمانند، شاخص نفت خام برنت در همان قیمت پایین تا پایان سال ۲۰۱۹ باقی خواهد ماند .

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم ، رئیس بخش نفت و گاز آسیا پسیفیک جی پی مورگان عقیده دارد اگر اعضای اوپک به توافق کاهش تولید پایبند نمانند، شاخص نفت خام برنت در همان قیمت پایین تا پایان سال 2019 باقی خواهد ماند .
اوپک و تولیدکنندگان متحد آن در اوایل دسامبر قراردادی برای کاهش تولید بستند تا بازار را تقویت کنند. اوپک و شرکایش توافق کردند تولید نفت را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند‌. این کار قیمت نفت را کمی بالا برد ولی بعد به پایین ترین حد در یک سال گذشته رسید .
اسکات دارلینگ از جی پی مورگان در روز چهارشنبه گفت:

« جی پی مورگان پیش از نشست اوپک در اوایل دسامبر اعلام کرد که اگر اوپک تولید را حدود 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش ندهد و اگر این کاهش فقط مختص به نیمه اول سال باشد و نه کل سال، آن وقت سناریوی قیمت پایین نفت ما محقق می‌شود که همان قیمت 55 دلار برای هر بشکه است ».

نفت برنت تقریبا یک درصد کمتر و 54.38 دلار در هر بشکه در روز چهارشنبه معامله شد. در همین حین، یک شاخص دیگر نفت خام یعنی وست تگزاس اینترمدیت هم 1.85 درصد ارزش خود را از دست داد و 45.68 دلار معامله شد .
قیمت نفت برنت در 25 دسامبر به پایین ترین حد از اوت 2017 و پایین تر از 51 دلار در هر بشکه سقوط کرد. این اتفاق در بحبوحه نگرانی در مورد عرضه بیش از حد جهانی افتاد که مقصر بخشی از آن پیش‌بینی آژانس انرژی آمریکا بود. بر اساس این پیش بینی تولید نفت در هفت حوزه اصلی نفت شیل آمریکا تا پایان سال از 8 میلیون بشکه در روز می‌گذرد. در همین زمان، بازار با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا شوکه شده بود .
در ماه دسامبر، سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات که در حال حاضر دبیر کل اوپک هم هست گفت در صورتی که اقدامات اخیر برای تقویت بازار کافی نباشد، اوپک و سایر تولید کنندگان غیر عضو آن، حاضرند 6 ماه دیگر به کاهش تولید ادامه دهند .
وی گفت:« اگر لازم باشد شش ماه دیگر تولید را کاهش می‌دهیم. این کار را می کنیم. مطمئنا تمدید این توافق مشکلی نخواهد داشت». وی اضافه کرد حتی می‌توان به تمدید بیشتر این توافق هم فکر کرد .