تاریخ جدید هاردفورک اتریوم اعلام شد

تاریخ جدید هاردفورک اتریوم اعلام شد
خلاصه اخبار

طبق گفته یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم، فعال‌سازی هاردفورک قسطنطنیه (کُنستانتینوپول – Constantinople) به بلاک شماره ۷,۲۸۰,۰۰۰ موکول شد که تقریبا با روز ۲۷ فوریه (۸ اسفند) مصادف است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، توسعه دهندگان هسته اتریوم پیشنهاد کردند که در اواخر فوریه، اقدام به فعال‌سازی قسطنطیه کنند. قسطنطنیه یا همان کُنستانتینوپول، نام به‌روزرسانی بزرگ شبکه اتریوم است که چند روز پیش، کمی پیش از اجرا، به تعویق افتاد.
هاردفورک قسطنطنیه برای شبکه اتریوم و توسعه دهندگانی که قصد کوچ کردن از الگوریتم اثبات کار (ماینینگ) به اثبات سهام را دارند، قدم بزرگی خواهد بود. در این به‌روز‌رسانی بزرگ که در نقشه راه اتریوم تعریف شده است، علاوه بر بهبود شبکه، پاداش بلاک از ۳ به ۲ کم خواهد شد و بمب سختی اتریوم به تاخیر خواهد افتاد.

طبق برآوردها، این هاردفورک در زمانی بین روزهای ۲۶ تا ۲۸ فوریه سال جاری میلادی (۷ تا ۹ اسفند ماه) توسط توسعه دهندگان پیاده‌سازی خواهد شد. شماره دقیق بلاک این فورک، به‌زودی مشخص می‌شود.
این زمان پیشنهادی، صبح امروز (جمعه)، طی یک تماس (کنفرانس) تلفنی بین توسعه دهندگان مطرح شد. در این جلسه غیرحضوری افراد مطرحی مانند ویتالیک بوترین، خالق اتریوم و چند تن دیگر از توسعه دهندگان بزرگ این شبکه حضور داشتند.
روز سه شنبه، ۲۵ دی، در حالی که چند ساعت به پیاده سازی به‌روزرسانی بزرگ اتریوم مانده بود، یکی از شرکت‌های تحقیقاتی قرارداد هوشمند به نام ChainSecurity، یک آسیب‌پذیری جدی در یکی از پروپوزال‌های بهبود اتریوم (EIP) کشف و توسعه دهندگان را مجبور به تعویق اجرای هاردفورک کرد. به گفته این شرکت، با استفاده از این باگ، هکرها می‌توانستند نسبت به سرقت دارایی کاربران اقدام کنند.
این چندمین بار است که هاردفورک اتریوم به تعویق می‌افتد. پیش از این قرار بود که این‌ به‌روزرسانی تا پایان سال ۲۰۱۸ انجام شود اما به دلیل مشکلات زیر ساختی به تاخیر افتاد.
گفتنی است که زمان اعلام شده توسط توسعه دهندگان اتریوم، هنوز رسمی و دقیق نیست و طی روزهای آینده اخبار بیشتری در این خصوص منتشر خواهیم کرد.