بورس، راه کم هزینه تامین مالی بخش مولد اقتصاد

بورس، راه کم هزینه تامین مالی بخش مولد اقتصاد
خلاصه اخبار

بازار سرمایه به دلیل شفافیت، یکی از بازارهای مناسب محسوب می شود که باید تقویت شود. سیاست های بازار سرمایه به نحوی است که مانع سوق نقدینگی به سمت سوداگری در بازارهایی مانند ارز و سکه شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، سیدمهدی فرشادان در گفت‌ و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص عملکرد بازار سرمایه طی چهار دهه گذشته گفت: بازار سرمایه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه ساماندهی نقدینگی نقش تاثیرگذار و بسزایی داشته و توانسته در این مدت بخشی از نقدینگی سرگردان جامعه را جذب کند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: در 40 سالی که از انقلاب می گذرد معاملات در بازار سرمایه بسیار تنوع پیدا کرده که همگی نشان از موفقیت و مسیر رو به رشد بازار سرمایه دارد.
وی با بیان اینکه بازار سرمایه یکی از ظرفیت های مناسب برای جذب سرمایه گذاری است، اظهارداشت: بازار سرمایه از شفافیت قابل قبولی برخوردار است و یکی از ظرفیت های مهم جذب سرمایه و تامین مالی بخش مولد اقتصاد است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس تصریح کرد:بازار سرمایه توانسته درمهار التهابات برخی بازار ها نقش تعیین کننده ای داشته باشد. مسئولان کشور نیز بارها به ضرورت حمایت از بازار سرمایه تاکید کرده اند اما هنوز حمایت های عملی از این بازار نشده است.
فرشادان تصریح کرد: بازار سرمایه به دلیل شفافیت، یکی از بازارهای مناسب محسوب می شود که باید تقویت شود. سیاست های بازار سرمایه به نحوی است که مانع سوق نقدینگی به سمت سوداگری در بازارهایی مانند ارز و سکه شده است.