بانک ملی کویت از ریپل برای پرداخت‌های بین‌المللی خود استفاده خواهد کرد

بانک ملی کویت از ریپل برای پرداخت‌های بین‌المللی خود استفاده خواهد کرد
خلاصه اخبار

فهرست عناوین بانک ملی کویت، یکی از بزرگترین موسسات مالی این کشور اعلام کرده است که با استفاده از فناوری بلاک چین در شبکه ریپل، خدمات انتقال پول برون‌مرزی سریع و ارزان را به مشتریانش ارائه خواهد داد. به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، طبق گفته این بانک از این روش در ابتدا برای […]

بانک ملی کویت، یکی از بزرگترین موسسات مالی این کشور اعلام کرده است که با استفاده از فناوری بلاک چین در شبکه ریپل، خدمات انتقال پول برون‌مرزی سریع و ارزان را به مشتریانش ارائه خواهد داد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، طبق گفته این بانک از این روش در ابتدا برای مبادلات با اردن استفاده می‌شود اما در آینده‌ای نزدیک به سایر کشورها گسترش خواهد یافت. بانک ملی کویت در چین، لبنان، اردن، مصر، بحرین، عربستان سعودی، عراق، ترکیه و امارات متحده عربی حضور فعال دارد. این شیوه انتقال وجه سریع و ارزان است و مشکلات شیوه های قدیمی انتقال وجه را حل می کند.

با انجام این کار، پرداخت مستقیم از طریق شبکه بلاک چین ریپل به اردن به ازای هر تراکنش ۱ دینار کویت (حدود ۳ دلار) هزینه دارد و این در حالی است که پرداخت بوسیله سایر بانک ها ۵ دینار (حدود ۱۶ دلار) هزینه می‌برد. محدودیت پیش‌فرض تراکنش‌ها در این بانک در حال حاضر ۲۰۰۰ دینار کویت (حدود ۶۵۰۰ دلار) است.

بانک خانه مالی کویت نیز سابقاً اعلام کرده است که به عضویت شبکه بانک ها و ارائه دهندگان خدمات پرداختی طراحی شده توسط ریپل در خواهد آمد.
مارکوس تریچر، معاون ارشد بخش مشتریان شرکت ریپل در یک اطلاعیه‌ی مطبوعاتی گفت:
بانک ملی کویت شریک مهمی در این منطقه است و از اینکه آن‌ها به خاطر مشتریانشان پرداخت‌های آنلاین برون مرزی خود را روی شبکه بلاک چینی ما شروع کرده‌اند، بسیار هیجان‌زده هستیم. ما همکاری خود را با این بانک به منظور مرتبط کردن آن‌ها با شرکای بیشتر ریپل‌نت (RippleNet) ادامه خواهیم داد. بنابراین مشتریان آن‌ها می‌توانند از پرداخت‌های سریع‌تر و ارزان‌تر به تمام نقاط جهان بهره‌مند شوند.
بانک ملی کویت که در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد، از نظر حجم دارایی، یکی از بزرگترین موسسات مالی کویت است. براساس گزارش سالانه منتشر شده در سال ۲۰۱۷، این بانک به طور‌ کلی بیش از ۸۶.۳ میلیارد دلار دارایی دارد.
سیستم های پرداخت مبتنی بر بلاک چین به دلیل مزایایی از قبیل سرعت بالا، هزینه های بسیار پایین و حذف نقش شخص ثالث و بانک های واسط مورد توجه بانک ها و مؤسسات مالی قرار گرفته است و به عنوان جایگزین اساسی سیستم سوئیفت در آینده مطرح است.