اینتل وارد فضای کریپتو خواهد شد

اینتل وارد فضای کریپتو خواهد شد

در حال حاضر، به نظر می‌رسد که تلاش‌های اینتل بر روی بهبود پردازنده‌های گرافیکی برای استخراج کریپتو متمرکز شده است.

روز جمعه راجا کودوری (RAJA M. KODURI) معاون ارشد سیستم‌های محاسباتی شتاب‌دهنده و گروه گرافیکی در اینتل، قصد خود را برای کمک به توسعه فناوری‌های بلاکچین، با معرفی شتاب‌دهنده‌های استخراج کریپتوکارنسی کارآمد که در سال جاری منتشر خواهند شد، اعلام کرد.

همچنین این شرکت مسئول ساخت پلتفرم‌های سیلیکونی سفارشی برای بهینه‌سازی عملکرد استخراج بلاکچین و طراحی ابررایانه‌ها خواهد بود.

علاوه بر این، اینتل معتقد است که نوآوری‌های شتاب‌دهنده بلاک‌چینی را ارائه می‌کند که بیش از 1000 برابر عملکرد بهتری در هر وات یا انرژی مصرف‌شده در واحد زمان، نسبت به پردازنده‌های گرافیکی اصلی مورد استفاده برای استخراج شبکه‌های بلاکچین که از رمزگذاری SHA-256 استفاده می‌کنند دارد.

در مورد استخراج اتریوم، NVIDIA و AMD در حال حاضر با پردازنده‌های گرافیکی خود که به‌صورت انبوه به استخراج‌کنندگان محلی فروخته می‌شوند، بر این حوزه تسلط دارند.

قبل از رونمایی از سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین، اینتل به غیر از خرید سهام کوچکی از کوین بیس در سال گذشته، اقدام چندانی در حوزه کریپتو انجام نداده بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.